Zrozumieć JavaScript. Wprowadzenie do programowania

Opanuj język internetu
Współczesne aplikacje i strony internetowe nie byłyby takie same, gdyby nie potencjał języka JavaScript. Ten język programowania jeszcze kilka lat temu przeżywał kryzys, lecz w końcu został doceniony. Obecnie jest on stosowany wszędzie tam, gdzie użytkownicy wymagają najwyższej interaktywności, szybkości działania oraz wygody korzystania z aplikacji internetowej. Jeżeli chcesz poznać JavaScript i użyć go już w najbliższym projekcie, to trafiłeś na doskonałą książkę.
Otwórz ją i przekonaj się, jak wygląda składnia JavaScriptu oraz typowe konstrukcje w tym języku. W trakcie lektury kolejnych rozdziałów nauczysz się budować przejrzystą strukturę programu, korzystać z obiektów i tablic oraz wyrażeń regularnych. Ponadto poznasz tajniki programowania obiektowego i najlepsze techniki obsługi błędów. Gdy opanujesz już podstawy związane z językiem, przyjdzie czas na drugą część książki, poświęconą możliwościom JavaScriptu w środowisku przeglądarki. Na kolejnych stronach znajdziesz informacje o modelu DOM, korzystaniu z elementu canvas oraz obsłudze formularzy. Na koniec poznasz jeszcze tajniki optymalizacji kodu, żeby móc wycisnąć z JavaScriptu siódme poty. Książka ta jest doskonałą lekturą dla czytelników, którzy chcą bezproblemowo wkroczyć w świat tego języka!
Dzięki tej książce nauczysz się:

podstaw programowania, składni, struktur sterujących i sposobów pracy z danymi.
organizować kod w sposób klarowny przy użyciu technik programowania obiektowego i funkcyjnego.
pisać skrypty do wykonywania w przeglądarkach i tworzyć podstawowe aplikacje sieciowe.
efektywnie wykorzystywać model DOM do pracy z przeglądarkami.
budować serwery i programy narzędziowe przy użyciu systemu Node.js.

Poznaj możliwości języka JavaScript!

Wydawca: Helion
Typ okładki: okładka miękka
Liczba stron: 480
Wymiary: 17 x 23 cm
EAN: 9788328309692
Data wydania: 10-08-2015
Kategorie: informatyka > Webmasterstwo > JavaScript

Cena w sklepie: 73.00 zł

Informacje na tej stronie jest tylko dla odniesienia. Można kupić lub pobrać tę książkę w Internecie - www.swiatksiazki.pl