Zniknięcie posła (i inne opowiadania)

Współpracował z pismem o tematyce zoologicznej, wymyślając nieistniejące zwierzęta. Lubił kobiety, wino (może raczej piwo – był w końcu Czechem) i śpiew. Oprócz Przygód dobrego wojaka Szwejka podczas wojny światowej opublikował kilka tomów satyrycznych opowiadań, m.in. "Dva tucty povidek", "Muj obchod se psy".
Ponad 90 z nich prezentujemy w tym tomie.
Niektóre mają urok "starych koronek". Niektóre pozostają całkowicie aktualne do dziś. Ot choćby tytułowe "Zniknięcie posła".
"Pana posła nie widzieli bowiem od ostatnich wyborów, kiedy to obiecywał im gimnazjum, szkołę przemysłową, kolej, wodociąg, fabrykę wyrobów tytoniowych i wiele innych rzeczy.
Po wyborach jednak zniknął jak kamfora. Ostatnio rozmawiał z nim burmistrz, kiedy po zdobyciu mandatu wyrównywał w restauracji należność za poczęstunek dla wyborców.
Od tej pory upłynęło już wiele lat, w czasie których pan poseł drzemał w parlamencie. Rządy się zmieniały, a ich poseł jednakowo milczał. Ba było to więcej niż zwykłe milczenie, czuło się w nim coś chwytającego za serce.
Zniknął w chaosie. Tylko każdego pierwszego pojawiała się jego ręka w okienku kasy sejmowej."

Wydawca: vis-a-vis Etiuda
Typ okładki: okładka miękka
Liczba stron: 440
Wymiary: 12.5 x 19.5 cm
EAN: 9788389640086
Kategorie: rozrywka, humor,
proza > proza obca > opowiadania

Cena w sklepie: 24.50 zł

Informacje na tej stronie jest tylko dla odniesienia. Można kupić lub pobrać tę książkę w Internecie - www.swiatksiazki.pl