Ze wspomnień ucznia Liceum Kołłątaja w Warszawie (1954-1958)

„Jest to… książka nie tylko o szkole ale także o moich szkolnych czasach i o mnie samym. Piszę o nauczycielach, kolegach, osobach, które wówczas znałem, wiele o teatrze, o moich pasjach, a także o pewnych wydarzeniach i faktach mających z liceum wyłącznie związek czasowy. Książka bez wątpienia ma cechy dokumentu i świadectwa lat 1954-1958, lecz bardzo subiektywnego. …Pisząc o moim małym świecie, z konieczności wspominam o wydarzeniach wielkiej polityki, o ważnych decyzjach państwowych i o nowych porządkach w pojałtańskiej Polsce. Znajdowały one bowiem echo w życiu szkoły, w programach nauczania, a czasem warunkowały zachowania ludzi i wpływały na ich prywatne życie, moje również.”
Od autora (fragment)
Jan Władysław Woś – filozof, historyk, wydawca źródeł do historii Polski i do dziejów Kościoła, badacz stosunków polsko-włoskich, tłumacz, bibliofil i kolekcjoner, profesor uniwersytetów w Pizie, Heidelbergu, Trydencie i w Wenecji, doctor honoris causa Polskiego Uniwersytetu na Obczyźnie. Studiował w Warszawie, Mediolanie, Leuven i w Pizie. Jest autorem wielu prac naukowych. Pisze też opowiadania. Od 1955 roku prowadzi dziennik. Urodził się w 1939 roku w Warszawie. Od wielu lat mieszka we Włoszech.

Wydawca: Państwowy Instytut Wydawniczy
Typ okładki: okładka twarda
Liczba stron: 240
Wymiary: 17 x 24.5 cm
EAN: 9788306032963
Data wydania: 31-01-2014
Kategorie: biografie > biografie i autobiografie,
biografie > listy i wspomnienia

Cena w sklepie: 41.00 zł

Informacje na tej stronie jest tylko dla odniesienia. Można kupić lub pobrać tę książkę w Internecie - www.swiatksiazki.pl