Zamachowcy i zdrajcy

Dwie fascynujące, znakomicie udokumentowane opowieści o początkach terroru w Rosji, ukazanego przez pryzmat losów dwojga ludzi z rewolucyjnego podziemia: Wiery Zasulicz i Siergieja Diegajewa. Ona dokonała zamachu na gubernatora Petersburga, po uniewinnieniu przez ławę przysięgłych stała się bohaterką pierwszych stron gazet w całej Europie. On, członek Woli Ludu, pierwszej organizacji terrorystycznej, został policyjnym konfidentem, a po zabójstwie szefa petersburskiej Ochrany uciekł do Stanów Zjednoczonych, gdzie przedzierzgnął się w szanowanego wykładowcę akademickiego. Tłem obu opowieści, pełnych przenikliwych spostrzeżeń o motywach ludzkich zachowań, jest obraz carskiej Rosji schyłku XIX wieku z jej wszystkimi sprzecznościami, napięciami, lękami i nadziejami.
Pipes jest najznakomitszym badaczem dziejów Rosji przełomu XIX i XX wieku… [Jego] „Sprawa Diegajewa” prowadzi czytelnika przez mroczne i przerażające zaułki rewolucyjnego podziemia. Książka może uchodzić za historyczny odpowiednik „W oczach Zachodu” Conrada.
Nikolai Tolstoi
„Literary Review”

Wydawca: Magnum
Typ okładki: okładka miękka
Liczba stron: 246
Wymiary: 14×21 cm
EAN: 9788389656759
Data wydania: 17-11-2011
Kategorie: historia

Cena w sklepie: 31.50 zł

Informacje na tej stronie jest tylko dla odniesienia. Można kupić lub pobrać tę książkę w Internecie - www.swiatksiazki.pl