Wybrałam życie. Aborcja to nie jest powód do dumy

Krystyna zaniosła swoją córeczkę do "Okna życia". Wiedziała, że samą miłością nie wykarmi pięciorga dzieci. Ale nie mogła znieść myśli, że jej mała Ania nie będzie znała swojej prawdziwej rodziny. Daria była prostytutką. Nie wie, który klient jest ojcem jej córki. Przypadkową ciążę miały rozwiązać tabletki wczesnoporonne. Nie zadziałały. Daria została matką. Kiedy Jola była w ciąży, lekarze powiedzieli, że jej córka umrze wkrótce po porodzie. Mimo to postanowiła, że dziecko przyjdzie na świat. Czy żałuje, że nie przerwała ciąży? "Żałuję tylko jednego. Że nie modliłam się o cud".
Wybrałam życie to zbiór niezwykłych reportaży. Ich bohaterkami są kobiety – wykształcone i takie, które nie skończyły nawet podstawówki, pracownice wielkich korporacji i bezrobotne, szczęśliwe i połamane przez życie. Łączy je jedno: mimo niezliczonych trudności zdecydowały, że urodzą swoje dzieci. Heroizm czy zwykłe poczucie przyzwoitości? Życie nie jest fair, mówią, ale zawsze jest jakieś wyjście.

Wydawca: Znak
Typ okładki: okładka miękka
Liczba stron: 174
Wymiary: 12.5 x 19 cm
EAN: 9788324022236
Data wydania: 28-05-2012
Kategorie: literatura faktu > felieton i reportaż

Cena w sklepie: 25.00 zł

Informacje na tej stronie jest tylko dla odniesienia. Można kupić lub pobrać tę książkę w Internecie - www.swiatksiazki.pl