Współczesne śmigłowce bojowe

Śmigłowiec był jednym z najtrudniejszych ludzkich wynalazków. Wiele ważnych wynalazków powstało w tym samym czasie, ale w różnych miejscach. Na początku XX wieku we Francji ogromne zainteresowanie wzbudzał problem, czy maszyny cięższe od powietrza mogą latać. W 1907 r. światło dzienne ujrzały dwa, niezależnie od siebie zbudowane, śmigłowce. Od tego momentu śmigłowiec stał się głównie źródłem frustracji ludzi związanych z techniką.
Dopiero po 30 latach tacy konstruktorzy jak Dorand, Flettner i Focke zbudowali sprawnie działające śmigłowce. Potrzebny był ogromny wysiłek wielu tysięcy inżynierów, aby wyprodukować takiego Rolls-Royce’a pionowego startu, jak wszechstronnie wyposażonych dla VIP-ów śmigłowiec S-76B czy groźny w swych oliwkowo-zielonych wojennych barwach AH-64A.
Tak więc możemy z czystym sumieniem powiedzieć, że współczesne śmigłowce są wysoce niedoskonałe, bardzo drogie i… niezbędne.
W tej książce przyjrzymy się im bliżej:
– Wszechstronne omówienie taktyki walki śmigłowców,
– prezentacja unikalnych rysunków maszyn i przenoszonego uzbrojenia,
– ponad 300 fascynujących zdjęć.

Wydawca: Espadon
Typ okładki: okładka twarda
Liczba stron: 192
Wymiary: 19x27cm
Waga: 464
EAN: 9788360786116
Data wydania: 05-02-2015
Kategorie: militaria i wojskowość,
albumy > inne

Cena w sklepie: 19.99 zł

Informacje na tej stronie jest tylko dla odniesienia. Można kupić lub pobrać tę książkę w Internecie - www.swiatksiazki.pl