Wojna, miłość, zdrada/Osobista ochrona Hitlera. Pakiet 2 książek

Wojna, miłość, zdrada
To kilkanaście portretów kobiet z okrutnej historii XX wieku. Decydowały się na najbardziej niebezpieczne zadania, w których granica miedzy życiem a śmiercią była tak niewidoczna jak pole minowe. Jedne szukały przygody lub łatwej drogi do fortuny. Inne uważały, że spełniają obowiązek wobec ojczyzny i gotowe były poświęcić życie albo – dokonać najohydniejszych zbrodni.
Jedne były piękne, naiwne i kierowały się najszczytniejszymi motywami. Inne- odrażające w swojej bezwzględności i braku wszelkich zasad moralnych, tak dalece, że donosiły na swoich najbliższych, wiedząc, że ściągają na nich śmierć.
Ich losy związały się z wielkimi mechanizmami świata XX wieku. Każda z nich zyskiwała wpływ na bieg spraw najważniejszych. Czasami tak bardzo, że do dzisiaj nie poznaliśmy całej prawdy o ich służbie, poświęceniu, przewrotności, śmierci…
Osobista ochrona Hitlera
"Osobista Ochrona Hitlera" to znakomicie udokumentowana książka o niezwykłych środkach bezpieczeństwa stworzonych, aby ochronić Hitlera oraz o licznych spiskach na jego życie.
"JESTEM NIEŚMIERTELNY!" – triumfował Hitler po nieudanej próbie zamachu z 20 lipca 1944 roku jednego z 30-tu zamachów na jego życie. Wykorzystując bogaty materiał archiwalny oraz nowe, jeszcze nigdy dotąd nie opracowane zestawienie wojennych podróży Hitlera, autor szczegółowo przedstawia zamachy i kreśli obraz niezwykle złożonych środków bezpieczeństwa, których celem było chronienie Hitlera.
Autor dokonuje szczegółowej analizy struktury i działań oddziału SS Eskorty Führera oraz innych służb bezpieczeństwa odpowiedzialnych za jego ochronę – których było tak wiele, że często przeszkadzały sobie nawzajem – a także omawia jego środki transportu, sposoby zabezpieczania publicznych wystąpień, rezydencji i kwater głównych w czasie wojny.
Ta książka to bezcenny wkład do historii III Rzeszy.

Wydawca: Wołoszański
Typ okładki: okładka miękka
Liczba stron: 902
Wymiary: 16.5 x 23.5 cm
EAN: 9788362770441
Data wydania: 26-11-2012
Kategorie: historia

Cena w sklepie: 65.00 zł

Informacje na tej stronie jest tylko dla odniesienia. Można kupić lub pobrać tę książkę w Internecie - www.swiatksiazki.pl