Wielka księga gier i zabaw. Poradnik jak aktywnie spędzać czas

Drogi nauczycielu, rodzicu, wychowawco kolonijny! Czy pamiętasz zabawy z dzieciństwa? To, że przez myśl Ci przeszło wspomnienie dawnych czasów, znaczy, że pragniesz by Twoi uczniowie, Twoje dzieci, czy Twoi podopieczni wrócili do zdrowych i wspaniałych gier i zabaw. Jeszcze nie tak dawno gra w klasy czy zabawy ze sznurkami były typowymi formami aktywności dzieci w czasie wolnym. W dobie komputerów, smartfonów czy tabletów stare dobre zabawy poszły w zapomnienie a wielu dorosłych wspomina je z rozrzewnieniem.
Chcemy tą książką przypomnieć najciekawsze gry i zabawy dla dzieci jak i dla starszych czyli jak można aktywnie spędzać czas bez nowinek technicznych, a pamiętajmy, że podczas zabawy dzieci rozwijają się i emocjonalnie, i fizycznie. Nasz poradnik jest doskonałą pomocą dla nauczycieli, na zajęcia świetlicowe czy też dla organizatorów i opiekunów obozów i kolonii wakacyjnych.
Prezentujemy tu ponad 130 zabaw, które można szybko przeprowadzić w pomieszczeniach, na dworze i co najważniejsze nie wymagają specjalnych nakładów finansowych by je przygotować.
Z przyjemnością zobaczycie jak na przerwach, na podwórku dzieci integrują się bawiąc w zaprezentowane zabawy.
By ułatwić wyszukanie i przeprowadzenie gry, ułożone są one kategoriami i dokładnie opisane także zilustrowane. Zaznaczyliśmy również jakie pomoce należy przygotować by ją przeprowadzić i jaki jest poziom trudności danej zabawy. Wiele gier zostało opatrzone komentarzem do-świadczonego pedagoga co pomoże w dopasowaniu ich do zajęć lekcyjnych.
Tak więc niezależnie od pogody korzystaj z naszego poradnika, a docenisz jak wielką jest on pomocą w codziennej pracy.

Wydawca: NOWIK
Typ okładki: okładka miękka
Liczba stron: 184
Wymiary: 21×29 cm
EAN: 9788362687763
Data wydania: 07-06-2016
Kategorie: poradniki > dziecko, rodzina

Cena w sklepie: 22.40 zł

Informacje na tej stronie jest tylko dla odniesienia. Można kupić lub pobrać tę książkę w Internecie - www.swiatksiazki.pl