WCF od podstaw. Komunikacja sieciowa nowej generacji

Poznaj i wykorzystaj przyszłość komunikacji internetowej!
Wprowadzenie do Windows Communication Foundation
Konfiguracja usług sieciowych i nowości WCF 4.0
Narzędzia oraz wykorzystanie WCF
Windows Communication Foundation to technologia umożliwiająca komunikację pomiędzy praktycznie wszystkimi systemami wymiany danych, przeznaczona przede wszystkim dla tych użytkowników, których główną potrzebą jest zachowanie dużej elastyczności usług sieciowych. Technologia ta jest nadrzędna wobec wszystkich wcześniejszych rozwiązań Microsoftu w tej dziedzinie, zapewnia zgodność z innymi standardami, pozwala też używać różnych protokołów (m.in. HTTP, TCP) bez konieczności ingerowania w sam kod aplikacji. Jeśli chcesz uniknąć problemów związanych z koniecznością ciągłego dostosowywania się do wymagań klientów bądź współpracowników używających różnych kanałów komunikacji sieciowej, pora zapoznać się z możliwościami oferowanymi przez technologię WCF.
Książka "WCF od podstaw. Komunikacja sieciowa nowej generacji" składa się z pięciu części zawierających najważniejsze zagadnienia związane z technologią WCF. Znajdziesz w niej informacje na temat samej technologii i jej elementów oraz poczytasz o rozmaitych aspektach i wariantach konfiguracji. Dowiesz się, jakie nowości oferuje WCF 4.0, a także poznasz narzędzia używane podczas pracy z tą technologią, w tym Visual Studio, WCF Service Host i WCF Test Client. Ostatnim, choć wcale nie najmniej ważnym omówionym obszarem będzie kwestia wykorzystania serwisów WCF w kontekście standardu OData, biblioteki jQuery i aplikacji Silverlight. Lektura tej pozycji uświadomi Ci, jak wiele tracisz, nie używając na co dzień technologii WCF, a przede wszystkim, jak wiele możesz zyskać!
Czym jest WCF i dlaczego warto stosować SOA?
Definiowanie kontraktu usługi i hostowanie usługi
Tworzenie klienta
Podstawowa i zaawansowana konfiguracja
Routing Service, Service Discovery, Workflow w WCF
Visual Studio, WCF Service Host, WCF Test Client
SVC Util, Microsoft Service Configuration Editor
OData i WCF, WCF RIA Services
Wydajność
Twórz przejrzysty kod, wykorzystując nowoczesne, elastyczne i wygodne w użyciu rozwiązanie WCF!

Wydawca: Helion
Typ okładki: okładka miękka
Liczba stron: 256
Wymiary: 15,8 x 23,5 cm
EAN: 9788324630943
Data wydania: 06-02-2012
Kategorie: informatyka > Aplikacje biurowe > Inne,
informatyka > Bazy danych > Inne,
informatyka > Biznes IT > Inne,
CAM > Inne

Cena w sklepie: 45.50 zł

Informacje na tej stronie jest tylko dla odniesienia. Można kupić lub pobrać tę książkę w Internecie - www.swiatksiazki.pl