W bezdennej otchłani. Wspomnienia dowódców U-Botów

Zbiór relacji, pamiętników i wspomnień weteranów II wojny światowej – niemieckich oficerów oraz szeregowych marynarzy – służących na okrętach podwodnych.
Jürgen Wittenberg opowiada o zatopieniu U-162 u wybrzeży Trynidadu oraz o swojej ryzykownej ucieczce z obozu jenieckiego. Kapitan U-536 Wolfgang von Bartenwerffer wspomina misję ratunkową u wybrzeży Kanady. Georg Högel z U-30 o zatopieniu liniowca Athenia. Ernst Gothling o walce U-26 z alianckimi okrętami eskorty i siedmiu latach spędzonych w jenieckim obozie. Hans Burck wspomina po latach ekspedycję na Karaibach. Hermann Wien i Otto Dietz piszą o tajnym rejsie U-180 na Ocean Indyjski – ewakuacji z Niemiec hinduskiego działacza niepodległościowego i kolaboranta Subhasa Czandry Bosego. Siegfried Koitschka o atakach U-616 na konwoje zaopatrzeniowe u wybrzeży Sycylii, zaś Hans Georg Hess i Walter Tegtmeier o atakach U-997 na konwoje płynące do Murmańska.
Wolfgang Heibges pisze o ostatnich chwilach U-999 oraz o operacji "Regenbogen" – zatopieniu niemieckich U-Botów w Zatoce Flensburskiej, do którego doszło 4 maja 1945 roku, już po kapitulacji III Rzeszy. Peter Marl relacjonuje wydarzenia, które zaszły podczas 35-dniowego rejsu U-195 bez wynurzenia z Bordeaux do Pinangu. Josef Matthes wspomina podwodną wyprawę do neutralnej Portugalii, zaś Walter Tegtmeier – rejs do Szkocji oraz operację "Deadlight", w ramach której Royal Navy zatopiła ocalałe z wojny niemieckie U-Booty.

Wydawca: Bellona
Typ okładki: okładka miękka
Liczba stron: 284
Wymiary: 14.5 x 20.5 cm
EAN: 9788311120082
Data wydania: 05-05-2011
Kategorie: biografie > listy i wspomnienia,
biografie > pamiętniki i dzienniki,
historia > historia świata,
historia > II Wojna Światowa

Cena w sklepie: 33.00 zł

Informacje na tej stronie jest tylko dla odniesienia. Można kupić lub pobrać tę książkę w Internecie - www.swiatksiazki.pl