Urodzony w ZSRR

Książka „Urodzony w ZSRR” jest małą encyklopedią życia codziennego w Kraju Rad – życia nie do końca pozbawionego przyjemnych aspektów. Niektóre z nich, jak obozy pionierskie, były dziełem reżimu. Inne stworzone zostały przez ludzi radzieckich w ramach narzuconych im przez system – tu przykładem mogą być majowe pikniki towarzyszące obchodom Dnia Zwycięstwa. Jeszcze inne zrodziły się na skutek transformacji jednego, negatywnego zjawiska w jego zupełne przeciwieństwo – wieczne kolejki w sklepach spożywczych były w końcu miejscem, gdzie w najlepsze kwitło życie towarzyskie. Vasile Ernu z ironią i dużą dawką humoru napisał książkę o takich właśnie drobnych przyjemnościach ludzi żyjących w ZSRR.
Książka „Urodzony w ZSRR” ukazała się w 2006 i jest jego pierwszą książką. Została dotychczas przetłumaczona na język rosyjski, bułgarski, włoski i hiszpański, przygotowywane są wydania w innych językach.
Książka Urodzony w ZSRR była nominowana do wielu nagród literackich:
– Nagroda za najlepszy debiut przyznawana przez magazyn Cuvintul,
– Nagroda dla najlepszej prozy wspomnieniowej magazynu Observator Cultural,
– Rumuńska Nagroda Literacka za najlepszy debiut,
– Nagroda Stowarzyszenia Pisarzy Rumuńskich za najlepszy debiut,
– Nagroda Romania Literara za najlepszy debiut,
– Nagroda Opera Prima Fundacji Anonimul.
Książka otrzymała nagrodę Romania Literara i nagrodę Stowarzyszenia Pisarzy Rumuńskich.
Lekturę książki Urodzony w ZSRR doskonale uzupełniają materiały zamieszczone przez autora na jego stronie internetowej. Świadomi praw i obowiązków, a także tego, że nie wszyscy z Was mówią po rumuńsku, przygotowaliśmy krótki przewodnik po stronie Vasile Ernu. Miłej lektury i podróży w czasie.

Wydawca: Claroscuro
Typ okładki: okładka miękka
Liczba stron: 340
Wymiary: 12.5×19.5cm
EAN: 9788362498123
Data wydania: 13-08-2014
Kategorie: polityka i politologia,
literatura faktu > publicystyka

Cena w sklepie: 32.00 zł

Informacje na tej stronie jest tylko dla odniesienia. Można kupić lub pobrać tę książkę w Internecie - www.swiatksiazki.pl