Umówieni ze śmiercią/Honor żołnierza. Pakiet 2 książek

Umówieni ze śmiercią
Panuje powszechna opinia, że im więcej czasu upłynie od wydarzenia, tym trudniej odtworzyć jego przebieg. Spotkanie ze śmiercią Winfrieda Huismanna wyraźnie przeczy temu twierdzeniu. Autor podjął własne śledztwo. Dotarł do dokumentów, a przede wszystkim świadków i uczestników wydarzeń sprzed lat. Znalazł dowody, że Lee Harvey Oswald nie był niezrównoważonym psychicznie sympatykiem komunizmu, który zabijając Kennedy’ego, chciał przysłużyć się światowej rewolucji i zyskać sławę, tylko został zwerbowany przez wywiad kubański i na jego zlecenie podjął się morderstwa. Wraz z autorem zagłębiamy się w mroczne tajemnice wywiadów i kontrwywiadów, agentów i morderców na zlecenie.
Honor żołnierza
"Honor żołnierza" to wspaniały powrót Bogusława Wołoszańskiego do literatury faktu, w której osiąga mistrzostwo.
Jest to przedstawiony w sześciu rozdziałach piękny i gorzki obraz września 1939 roku.
– Wstrzasająca polityczna gra europejskich mocarstw przeciwko odradzającej się Polsce.
– Nieudolność Sztabu Głównego, który posiadał największe niemieckie tajemnice, ale stracił najcenniejszego agenta wywiadu.
– Zdeterminowanie dwustu polskich obrońców Westerplatte, gdzie jedynym umocnieniem była suterena w koszarach, którzy przez siedem dni odpierali ataki dziesięciokrotnie silniejszego wroga. Podczas gdy ośmiuset belgijskich żołnierzy w gigantycznej twierdzy broniło się tylko przez półtorej dobry przed zaledwie osiemdziesięcioma Niemcami.
– Odwaga kawalerzystów którzy potrafili zniszczyć blisko setkę niemieckich czołgów w boju pod Mokrą, o czym dziś często zapominamy
– Brak wojennej wyboraźni u Naczelnego Wodza, który nie zgodził się na proponowany przez generała Tadeusza Kutrzebę manewr, mogący zmienić bieg kampanii wrześniowej.
– Rozgoryczenie i gniew bohaterskich oficerów ORP "Orzeł", którzy oskarżyli swojego dowódcę o tchórzostwo. Sąd wydał wyrok, łamiąc prawo.

Wydawca: Wołoszański
Typ okładki: okładka twarda
Liczba stron: 628
Wymiary: 17×24.5 cm
EAN: 9788389344632
Data wydania: 20-11-2009
Kategorie: historia > historia świata,
literatura faktu > felieton i reportaż

Cena w sklepie: 71.50 zł

Informacje na tej stronie jest tylko dla odniesienia. Można kupić lub pobrać tę książkę w Internecie - www.swiatksiazki.pl