Triumf nasion

Jak ziarna, pestki i orzechy podbiły królestwo roślin i zmieniły naszą cywilizację.
Żyjemy w świecie, w którym nasiona są wszechobecne. Pewnie właśnie dlatego zupełnie nie zwracamy na nie uwagi, rzadko (jeśli w ogóle) zastanawiając się nad ich znaczeniem – dla środowiska, ewolucji, a także dla nas samych. A przecież zaczynamy dzień od kawy, chodzimy w bawełnianych ubraniach, delektujemy się popołudniową czekoladą – nie wspominając o zjadaniu nasion w tysiącach innych postaci. Ale znacznie ważniejsze jest to, co jeszcze im zawdzięczamy. Bez nasion prawdopodobnie nigdy nie narodziłoby się rolnictwo, rewolucja przemysłowa przebiegłaby zupełnie inaczej, Grzegorz Mendel nie przeprowadziłby swoich słynnych doświadczeń, a Krzysztof Kolumb nie pożeglował ku nowym lądom.
Poznajcie historię liczącą miliony lat, w której splotły się losy nasion, ludzkiego gatunku i stworzonej przez nas kultury.
Doktor Thor Hanson to biolog i obrońca środowiska, stypendysta Fundacji Pamięci Johna Simona Guggenheima (przyznającej pomoc finansową naukowcom, nauczycielom i twórcom o wyjątkowym dorobku na polu nauki, kultury i sztuki), a także fundacji Roberta i Patricii Switzerów. Mieszka z żoną i synem na wyspie w stanie Waszyngton. Triumf nasion to jego trzecia książka skierowana do dorosłych czytelników.

Wydawca: 4A Oficyna
Typ okładki: okładka miękka
Liczba stron: 388
Wymiary: 15.5×22.5 cm
EAN: 9788394468026
Data wydania: 27-07-2016
Kategorie: literatura popularnonaukowa

Cena w sklepie: 35.20 zł

Informacje na tej stronie jest tylko dla odniesienia. Można kupić lub pobrać tę książkę w Internecie - www.swiatksiazki.pl