Teoria piekła

Pewien rosyjski miliarder odnalazł pod jeziorem Bajkał źródło nieznanej dotąd energii, tysiąckrotnie większej niż energia jądrowa. Ewa, jego asystentka, zleca Kowalskiemu, renomowanemu specjaliście do spraw promocji, zadanie – ma wypromować ten niesamowity surowiec. Tak naprawdę Ewa szuka zemsty na swoim szefie i nieświadomie rozpętuje demoniczną historię, wplątując Kowalskiego w pasmo tajemniczych zdarzeń. Od tej pory jego życie staje się grą, w której karty rozdaje przeznaczenie.
"Teoria piekła" to opowieść o niespełnionych ambicjach, niezaspokojonych pragnieniach, frustracjach oraz żądzy bogactwa, które prowadzą człowieka na skraj przepaści.
"…już po paru przeczytanych zdaniach "Teorii piekła" pomyślałem: Dobrze, nareszcie..! Ktoś powinien w końcu TO napisać. Co się z nami stało przez te ostatnie 20 lat walki o dobrobyt…? Kim jest dziś Człowiek z żelaza?… jak go nazwać…?… człowiek z kredytu?… człowiek z gumy do żucia…? człowiek ze szmalu…? Czy o takim życiu marzyliśmy…? Czy całe to perfekcyjne spożycie jest naszym celem? 20 lat pogoni za "wolnym światem"… Czy to ma być ta wolność? Urodzony w 1961 roku ponad połowę życia zaliczyłem w PRL-u. Towarów brakowało, a bank był jeden. Dziś towar kusi z witryn, ulotek, radia, tv,… banki wyglądają jak nowoczesne pałace, ze szkła, z marmurów… ze złoconymi poręczami okupują najlepsze miejsca w miastach. Idolami dzieciaków stali się kryminalni herosi, lub neuro-celebryci, a dawne zasady i obyczaje są niewiele warte, wykastrowane, wyśmiane. Sprzedaliśmy się, czy zostaliśmy sprzedani? Boję się tej zbiorowej prawdy, że mozolnie goniąc ów wymarzony dobrobyt, przegrywamy walkę o nasz czas, o kulturę, o samych Siebie".
Robert Brylewski – współzałożyciel zespołów Kryzys, Brygada Kryzys, Izrael oraz Armia

Wydawca: Jirafa Roja
Typ okładki: okładka miękka
Liczba stron: 170
Wymiary: 12.5×19.5 cm
EAN: 9788361154808
Data wydania: 22-04-2011
Kategorie: proza > proza polska > powieść

Cena w sklepie: 20.00 zł

Informacje na tej stronie jest tylko dla odniesienia. Można kupić lub pobrać tę książkę w Internecie - www.swiatksiazki.pl