Tańczące czarownice

Odgłos kroków na korytarzu oddalał się szybko. milkły rozmowy, z minuty na minutę cichł całodniowy gwar. Weronikę czekała kolejna bezsenna noc. Dziewczynka wiedziała, że teraz nadejdą długie godziny rozmyślań. Niemal co noc, aż do świtu, patrzyła w gwiazdy, jak pięknie migocą na granatowym niebie. Czasami zdarzały się noce bezgwiezdne i wtedy Weronice było tak smutno, jak gdyby opuścili ją najbliżsi przyjaciele. Jej szpitalny pokoik, w którym przebywała od bardzo dawna, był niezwykle skromny. Znajdowały się w nim: łóżko, szafka na kółkach, stojak do niekończących się kroplówek i umywalka. Nad umywalką widniała kwadratowa, ciemna plama i Weronika domyślała się, że kiedyś wisiało tu lustro.
– Jak dobrze, że już go nie ma – wypowiedziała na głos dręczące ją myśli. – Nie mogłabym spojrzeć na siebie. – Teraz głowę miała owiązaną chustką. Na wspomnienie wspaniałych, jasnych loków jedna łza potoczyła się po policzku i wsiąkła w poduszkę, ale Weronika natychmiast zacisnęła powieki.
A jednak marzenia się spełniają. Ta książka z pewnością Wam to powie… Miłej lektury.

Wydawca: Saba
Typ okładki: okładka twarda
Liczba stron: 52
Wymiary: 17×22 cm
EAN: 9788393034901
Data wydania: 21-03-2012
Kategorie: dla dzieci > 4-8 lat

Cena w sklepie: 8.96 zł

Informacje na tej stronie jest tylko dla odniesienia. Można kupić lub pobrać tę książkę w Internecie - www.swiatksiazki.pl