Tako milczy Zaratustra

Wędrując od perskich wzgórz Yazdu po salę rozpraw sądu karnego w Genewie, Nicolas Wild odsłania kulisy popełnionego w 2006 roku zabójstwa Cyrusa Yazdaniego, znaczącej postaci europejskiej i irańskiej kultury zaratustrian. Proces powinien pozwolić nam lepiej zrozumieć tę zagadkową zbrodnię, uwikłaną w kontekst polityczny.
Zaratustrianizm, monoteistyczna religia zrodzona w Persji przed naszą erą, zainspirował licznych filozofów, a w szczególności Friedricha Nietzschego, który oddał głos jej prorokowi w traktacie Tako rzecze Zaratustra .
Choć dzieło Nicoalasa Wilda nie pretenduje do miana filozoficznego, z precyzją ukazuje podstawy tej religii i delikatną sytuację jej adeptów.
Dalekie od dydaktyzmu Tako milczy Zaratustra okazuje się pełnym humoru prawdziwym thrillerem, który ucieszy zwłaszcza czytelników komiksów o Bliskim Wschodzie.
Tako milczy Zaratustra jest dziełem fikcjonalnym, inspirowanym rzeczywistymi wydarzeniami – zabójstwem w Paryżu w 2005 r. Kasry Vadarafiego.
Nagroda France Info 2013 za komiks faktograficzny i reportażowy.
W wyniku przypadkowego spotkania w Paryżu Nicolas Wild poznaje Sophię Yazdani, córkę irańskiego aktywisty zaratustrianizmu, zamordowanego w Genewie w 2006 roku. Podczas gdy pierwsza część opowieści zabiera nas do Iranu na uroczystość otwarcia centrum kulturalnego, w drugiej autor pozwala nam na żywo uczestniczyć w procesie zabójcy.
(…) To zabawna i pouczająca podróż, zapierająca dech w piersiach jak film szpiegowski.
Paul Giner, CaseMate

Wydawca: timof i cisi wspólnicy
Typ okładki: okładka miękka
Liczba stron: 224
Wymiary: 16.5x24cm
EAN: 9788363963781
Data wydania: 17-03-2016
Kategorie: komiksy > komiksy dla dorosłych

Cena w sklepie: 57.00 zł

Informacje na tej stronie jest tylko dla odniesienia. Można kupić lub pobrać tę książkę w Internecie - www.swiatksiazki.pl