Tablice informatyczne. Linux. Wydanie III

Szybka i zawsze dostępna informacja

Jak kontrolować prawa dostępu do plików i katalogów?
W jaki sposób montować systemy plików?
Na czym polega przetwarzanie potokowe?
Linux to stabilne, bezpieczne i wygodne oprogramowanie, zdobywające coraz większą popularność wśród użytkowników komputerów. System ten zawiera rozbudowaną dokumentację techniczną, umożliwiającą uzyskanie w dowolnym momencie szczegółowych informacji na temat każdego z poleceń – wraz z listą jego opcjonalnych parametrów. Aby sprawnie poruszać się w systemie operacyjnym, potrzebna jest konkretna wiedza, którą z łatwością odnajdziesz i przyswoisz sobie właśnie dzięki tablicom informatycznym.
"Tablice informatyczne. Linux. Wydanie III" w przejrzysty sposób prezentują informacje niezbędne do codziennej obsługi programu, przeznaczone dla pracujących pod presją czasu profesjonalistów oraz wszystkich użytkowników, którzy chcą w pełni wykorzystać możliwości tego systemu. Dzięki tej książce szybko i wygodnie rozwiążesz interesujący Cię problem, nie tracąc czasu na wyszukiwanie konkretnego zagadnienia w wielu innych podręcznikach. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak tworzyć trwałe sesje, ograniczać zbiór danych, konfigurować zaporę sieciową iptables, jeśli chcesz sprawdzić, na czym polega kompilacja oprogramowania, a także sprawnie rozwiązać wiele innych problemów w tym zakresie, ten podręcznik powinieneś mieć zawsze pod ręką.

Struktura katalogów systemu
Symbole wieloznaczne
Zarządzanie plikami
Pomiar czasu
Tworzenie i modyfikacja kont użytkowników oraz zarządzanie nimi
Łącza twarde i symboliczne
Diagnostyka działań systemu operacyjnego i połączeń sieciowych
Konfiguracja zapory sieciowej iptables
Automatyzacja pobierania plików
Połączenia SSH
"Tablice informatyczne. Linux. Wydanie III" – informacja zawsze pod ręką.

Wydawca: Helion
Typ okładki: okładka miękka
Liczba stron: 6
EAN: 9788324639281
Data wydania: 13-02-2014
Kategorie: informatyka > Systemy operacyjne > Linux

Cena w sklepie: 12.00 zł

Informacje na tej stronie jest tylko dla odniesienia. Można kupić lub pobrać tę książkę w Internecie - www.swiatksiazki.pl