Szpiedzy

Kolejne tomy ze stale rozszerzanej serii "Skarbnica Wiedzy" przedstawiają Czytelnikowi najistotniejsze zagadnienia z niemal każdej dziedziny wiedzy. Wspaniałe fotografie i fascynujące rekonstrukcje komputerowe znakomicie ilustrują temat, zaś tekst wprowadza Czytelnika w przebogaty, często zdumiewający świat informacji. Dla tych, którzy chcieliby poszerzyć swoją wiedzę, pod koniec każdego rozdziału zamieściliśmy dodatkowo adresy stron internetowych, tytuły książek i propozycje miejsc odwiedzenia oraz możliwości wyboru zawodu na przyszłość.
Tom "Szpiedzy" wprowadza Czytelnika w świat tajnych agentów i szpiegów, czyli tych, którzy stoją na straży bezpieczeństwa kraju i tych, którzy w różnych celach starają się wydrzeć jego tajemnice. Ujawnia największe operacje wywiadowcze świata i organizacje, które je przeprowadzały. Przestawia pierwszych szpiegów w historii i wyjaśnia, czym kierują się ludzie, obierający tak niezwykły i często niebezpieczny zawód. Jakimi sposobami jedni wykradają tajemnice drugich i jakimi metodami starają się wykryć i udaremnić szkodliwą działalność szpiegowską na terenie swoich krajów? Jak w swojej pracy wykorzystują narzędzia, które oferuje im świat nowych technologii łączności, kryptologii, elektroniki, chemii i wielu innych dziedzin nauki i przemysłu. Ze stron tej książki Czytelnik dowie się, jak szerokim wachlarzem broni, narzędzi i technik szpiegowskich posługują się wszelkie służby wywiadowcze i kontrwywiadowcze. W dzisiejszym świecie działa więcej agentów wywiadu, niż kiedykolwiek wcześniej w historii tej sfery działalności ludzkiej. Dlaczego tak się dzieje i na czym ich misje polegają – warto się dowiedzieć, by lepiej zrozumieć, jaki jest ten nasz świat.

Wydawca: Samp
Typ okładki: okładka twarda
Liczba stron: 64
Wymiary: 23×27.5 cm
EAN: 9788389822147
Data wydania: 30-05-2005
Kategorie: albumy > historia

Cena w sklepie: 45.43 zł

Informacje na tej stronie jest tylko dla odniesienia. Można kupić lub pobrać tę książkę w Internecie - www.swiatksiazki.pl