Świat według Vanessy

Siedemnastoletnia Vanessa wychowała się w kiosku z gazetami. Nauczyła się czytać na pisanych wielkimi literami tytułach w rodzaju "Kosmici płoszą mi kury" i przyzwyczaiła się z gazet czerpać wiedzę o świecie, czyli modzie, urodzie, luksusowych wnętrzach i samochodach oraz życiu gwiazd. Nawet swoje życie wyobraża sobie jako kolorowy magazyn. Chętnie stosuje w praktyce znalezione w pismach porady, drażniąc nauczycieli modnymi strojami i doprowadzając do dziwnych ciągów wydarzeń, gdy na przykład usiłuje pozostawić byłym chłopakom miłe wspomnienia. Kiedy spotyka dziennikarza piszącego artykuł, ma nadzieję spełnić swoje marzenia: "wkręcić się do prasy" i zobaczyć tam swoje nazwisko. Nawet przy artykule na kontrowersyjny temat!
Pewnego dnia poznaje sąsiadkę – tajemniczą starszą kobietę, która tak bardzo różni się od znanych jej z otoczenia i z gazet "emerytek", że zaczyna ją fascynować. Nie ma telewizora, a jej mieszkanie wypełniają książki, które Vanessa uważa za zdecydowanie zbyt grube, żeby nadawały się do czytania.
Czy Vanessa oraz starsza od niej o ponad pół wieku intelektualistka znajdą wspólny język?

Wydawca: Akapit Press
Typ okładki: okładka miękka
Liczba stron: 264
Wymiary: 13 x 20 cm
EAN: 9788362955336
Data wydania: 08-05-2012
Kategorie: dla młodzieży > obyczajowa,
proza > proza polska > powieść

Cena w sklepie: 26.50 zł

Informacje na tej stronie jest tylko dla odniesienia. Można kupić lub pobrać tę książkę w Internecie - www.swiatksiazki.pl