Sun Yat-sen. Misjonarz rewolucji

"Pełen meandrów, bolesnych niepowodzeń i zahamowań, wreszcie bezprecedensowego sukcesu proces odrodzenia narodowego Chin XX wieku miał trzech wielkich architektów: dr Sun Yat-sena (Sun Zhongshana), Czang Kaj-szeka (Jiang Jieshi) Mao Zedonga i Deng Xiaopinga. Ten esej prezentuje najmniej znaną u nas postać ojca Republiki Chińskiej i przywódcy rewolucji Xinhai z 1911 r., która po ponad dwu tysiącleciach obaliła zmurszałe Cesarstwo. To Sun rozpoczął i stanął na czele stuletniego marszu Państwa Środka ku odzyskaniu utraconej potęgi.”
Jan Rowiński
Bogdan Góralczyk jest politologiem, sinologiem, publicystą i dyplomatą. W latach 2003–2008 był ambasadorem RP w Tajlandii, na Filipinach i w dawnej Birmie. Obecnie jest profesorem w Centrum Europejskim Uniwersytetu Warszawskiego oraz redaktorem naczelnym rocznika Azja-Pacyfik. Ostatnio wydał: „Zmierzch i blask. Notes z Bangkoku” (Toruń 2009 i 2010) oraz „Chiński feniks. Paradoksy rosnącego mocarstwa” (Warszawa, 2010). Nakładem Wydawnictwa Rambler zostały wydane jego kolejne książki: „Złota ziemia roni łzy. Esej birmański” oraz „Przebudzenie smoka Powrót Chin na scenę globalną.”

Wydawca: Rambler
Typ okładki: okładka twarda
Liczba stron: 170
Wymiary: 14.5×22.5cm
EAN: 9788362751198
Data wydania: 04-11-2013
Kategorie: biografie > listy i wspomnienia

Cena w sklepie: 48.50 zł

Informacje na tej stronie jest tylko dla odniesienia. Można kupić lub pobrać tę książkę w Internecie - www.swiatksiazki.pl