Stephanie Plum – Jak upolować faceta. Po pierwsze dla pieniędzy

Janet Evanovich pisarka zajmująca czwarte miejsce listy najbogatszych pisarzy świata. Sławę i rozgłos przyniosła jej właśnie seria ze Stephanie Plum.

Janet Evanovich przez dość długi czas starała się dementować informacje o źródłach inspiracji przy tworzeniu postaci Stephanie Plum.
– Nie chciałbym iść tak daleko, aby powiedzieć, że Stephanie to moja autobiograficzna postać – stwierdza.

Miłośnicy serii wskazują jednak, że Janet nie zaprzecza tylko ogranicza zakres pojęcia inspiracji. Czyli dyskusja pozostaje otwartą. Tym bardziej, że Evanovich, podobnie jak jej Stephanie pochodzi z Trenton, New Jersey.

Stephanie dorastała w Chambersburg i – jak Evanovich – uczęszczała do Douglass College. Rodzinna miejscowość Stephanie to zwarta wspólnota, rzadko opuszczana przez mieszkańców. Nic więc dziwnego, że ścieżki głównej bohaterki i jej znajomych jeszcze z lat dzieciństwa, niemal co krok się krzyżują. I trzeba przyznać to wyjątkowo barwna społeczność.

Stephanie ma za sobą nieudane, szybko zakończone małżeństwo (powodem była zdrada). Traci pracę (handlowiec od bielizny), popada w coraz większe długi. Ostatnią nadzieją pozostaje kuzyn Vinnie, właściciel Vincent Obligacje Plum Bail. Niestety upatrzona przez Stephanie posada urzędnika w biurze poręczeń, okazuje się być zajętą. W zasięgu wciąż jednak pozostaje egzotyczna  profesja łowcy nagród. Co prawda kuzyn Vinnie nieco protestuje, ale niewielki szantaż ze strony Stephanie zdesperowanej swoim finansowym położeniem, wreszcie otwiera drogę do "upragnionej" kariery. A przynajmniej tak sie jej wydawało.
Bo, jak powszechnie wiadomo, łowca nagród to profesja obliczona raczej na twardych i bezpardonowych osobników. zestawienie nowych obowiązków z posturą, charakterem i doświadczeniem Stephanie daje przekornemu losowi szerokie pole do popisu. Dokładając do tego koloryt lokalnej społeczności, humor sytuacyjny, niesamowitą dawkę akcji i elementy rasowego thrillera otrzymujemy serię, której topowa pozycja nikogo już nie powinna dziwić.
Pierwszy tom, One for the money przez rekordowe 16 tygodni okupował pierwsze miejsce zestawienia USA Today

Wydawca: Fabryka Słów
Typ okładki: oprawa zintegrowana
Liczba stron: 352
Wymiary: 13.5×19.5 cm
EAN: 9788375746822
Data wydania: 02-03-2012
Kategorie: kryminał i sensacja > kryminał

Cena w sklepie: 26.18 zł

Informacje na tej stronie jest tylko dla odniesienia. Można kupić lub pobrać tę książkę w Internecie - www.swiatksiazki.pl