Spraw, by rzeczy przemówiły. Programowanie urządzeń elektronicznych z wykorzystaniem Arduino

Zaprojektuj mikrokontrolery, komputery osobiste, serwery i smartfony tak, by komunikowały się ze sobą!
Ciężko nam w to uwierzyć, ale całkiem niedawno komputery były odizolowanymi jednostkami, niezdolnymi do komunikowania się między sobą. Dzisiaj potencjał samych komputerów, tabletów i telefonów połączonych w sieć jest oszałamiający. Budowanie projektów elektronicznych, które prowadzą interakcję ze światem fizycznym, to dobra zabawa. A kiedy urządzenia, które budujesz, zaczynają komunikować się między sobą, staje się to naprawdę interesujące. Trzydzieści trzy łatwe projekty z tej książki pokazują, jak sprawić, by Twoje gadżety komunikowały się z Tobą i Twoim środowiskiem. To idealna propozycja dla ludzi z niewielką wiedzą techniczną, ale dużym zainteresowaniem tematem!
Dzięki tej książce dowiesz się, jakie urządzenia i narzędzia będą Ci potrzebne, przygotujesz stanowisko pracy i rozpoczniesz tę niesłychaną przygodę! Na początek zbudujesz najprostszą sieć i prześlesz pierwsze komunikaty (także bezprzewodowo). W kolejnych rozdziałach zaczniesz konstruować coraz bardziej zaawansowane układy, poznasz szczegóły komunikacji bezprzewodowej, identyfikacji oraz lokalizacji. Twoją ciekawość powinien wzbudzić rozdział poświęcony umieszczaniu w sieci mikrokontrolerów. Ta możliwość daje Ci do ręki potężne narzędzie. Czy już wiesz, jak je wykorzystać?
Z odrobiną wiedzy o elektronice, niedrogimi zestawami mikrokontrolerów i modułami sieciowymi pozwalającymi im komunikować się ze sobą możesz od razu zacząć budowę tych projektów.

Blink – Twój pierwszy program
Monski Pong – sterowanie grą wideo za pomocą puszystej różowej małpki
Sieciowy miernik stanu zanieczyszczenia powietrza – ładowanie i wyświetlanie najświeższego raportu dla Twojego miasta
Czujnik toksyn XBee – używanie ZigBee, czujników i małpki z talerzami do ostrzegania o toksycznych wyziewach
Bluetooth GPS – budowanie zasilanego z baterii GPS-a, który podaje swoją lokalizację przez Bluetooth
Tweetowanie z RFID – odczytywanie strumieni Twittera przez pomachanie czytnikiem RFID
Zacznij eksperymentować i spraw, by rzeczy robiły to, czego chcesz!

Wydawca: Helion
Typ okładki: okładka miękka
Liczba stron: 480
Wymiary: 18 x 23,5 cm
EAN: 9788324650125
Data wydania: 24-05-2013
Kategorie: informatyka > Elektronika

Cena w sklepie: 73.00 zł

Informacje na tej stronie jest tylko dla odniesienia. Można kupić lub pobrać tę książkę w Internecie - www.swiatksiazki.pl