Slackware Linux. Ćwiczenia

Wybierz i poznaj system Slackware Linux!

Jak zarządzać systemem Slackware Linux?
Jak właściwie zabezpieczyć serwer przed atakami z sieci?
Jak optymalnie skonfigurować połączenia sieciowe?

Slackware jest najstarszą, lecz na bieżąco rozwijaną dystrybucją Linuksa. Każdy element tego systemu zaprojektowany został w sposób możliwie najprostszy w programowaniu i realizacji. Dzięki temu uzyskano wysoką wydajność, stabilność i bezpieczeństwo. Chociaż konfigurowanie Slackware jest trudniejsze niż w przypadku innych dystrybucji, warto zainwestować w naukę, ponieważ łatwiej jest "wgryźć się" w ten system, poznać jego wnętrze, a potem także stworzyć własne narzędzia upraszczające konfigurację. Ze względu na te cechy Slackware jest szczególnie polecany do pracy na serwerach sieciowych.
Książka "Slackware Linux. Ćwiczenia" w formie praktycznych ćwiczeń pokazuje sposób realizacji podstawowych zadań administracyjnych i systemowych. Dzięki temu podręcznikowi nauczysz się od podstaw instalować system i zarządzać plikami oraz zdalnie administrować serwerem z poziomu dowolnego innego komputera, podłączonego do tej samej sieci lokalnej lub internetu. Dowiesz się, na czym polega przetwarzanie potokowe, a także konfiguracja i diagnostyka sieci. Będziesz wiedział, jak monitorować ruch w sieci lokalnej i zabezpieczyć ją przed atakami z zewnątrz.

Instalacja systemu
Zarządzanie plikami
Przetwarzanie potokowe
Zwielokrotnianie operacji na plikach
Tekstowe i graficzne środowisko pracy
Konfiguracja i diagnostyka sieci
Zabezpieczenia
Monitorowanie ruchu w sieci lokalnej
Serwer internetowy i serwis WWW

Zostań administratorem — stwórz własną sieć i sprawnie nią zarządzaj!

Wydawca: Helion
Typ okładki: okładka miękka
Liczba stron: 208
Wymiary: 148 x 210
EAN: 9788324612505
Data wydania: 05-11-2008
Kategorie: informatyka > Systemy operacyjne > Linux

Cena w sklepie: 23.00 zł

Informacje na tej stronie jest tylko dla odniesienia. Można kupić lub pobrać tę książkę w Internecie - www.swiatksiazki.pl