Sekretna wojna 2. Z dziejów kontrwywiadu II RP

Historia polskich służb specjalnych w okresie międzywojennym cieszy się dużą popularnością wśród badaczy i czytelników. Najczęściej jednak autorzy koncentrują się na historii służb wywiadu lub rozpatrują działalność wywiadowczą i kontrwywiadowczą łącznie.
Twórcy niniejszego tomu postanowili przybliżyć czytelnikom rzadziej omawiane zagadnienia ochrony przed aktywnością obcych służb, w tym przed działalnością szpiegowską. Zamieszczono tu artykuły napisane przez blisko trzydziestu uznanych specjalistów. Omawiają oni nie tylko okres II Rzeczpospolitej, ale także Polskiego Państwa Podziemnego, które było jej kontynuatorem. Szeroki zakres tematyczny prezentowanych prac pokazuje zarówno kruchość suwerennego bytu przedwojennej Polski, jak i warunki, w jakich przyszło działać ludziom służb specjalnych walczącym o jego zachowanie.
Uwaga: książka ukazała się w 2013 roku jako Kontrwywiad II RP (1914) 1918-1945 (1948) tom I nakładem Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Wydawca: Zysk i S-ka
Typ okładki: okładka miękka
Liczba stron: 754
Wymiary: 16.5×23.5 cm
EAN: 9788377857762
Data wydania: 07-12-2015
Kategorie: militaria i wojskowość,
polityka i politologia,
historia > historia Polski

Cena w sklepie: 40.50 zł

Informacje na tej stronie jest tylko dla odniesienia. Można kupić lub pobrać tę książkę w Internecie - www.swiatksiazki.pl