Rosja współczesna. Dziedzictwo i przyszłość

"Książka zawiera teksty poświęcone myśli filozoficzno-religijnej w Rosji, które przybliżają czytelnikowi sposób rozumienia Prawdy, sensu dziejów i cierpienia w ujęciu rosyjskich filozofów i myślicieli, pokazując również paradoksalne czasem rezultaty i efekty prób zastosowania niektórych zachodnich wyobrażeń do opisu i objaśniania rosyjskiej rzeczywistości społeczno-politycznej.
Teksty badaczy z Polski, Rosji, Białorusi, i Litwy, w sposób kompetentny eksplorujących wybrane zagadnienia z dziedziny polityki, historii, filozofii czy kultury Rosji. Przestawione w niej analizy, często tematycznie odległe, a zarazem dopełniające się wzajemnie, w wymiarze sposobu proponowanego oglądu spraw rosyjskich, zastosowanego podejścia teoretycznego i metod badawczych, rozszerzają dotychczasowy zakres wiedzy rosjoznawczej, potwierdzając niezbędność i walory interdyscyplinarnych dyskusji w ramach nauk społecznych i humanistycznych."
Ze Wstępu

Wydawca: Dom Wydawniczy Duet
Typ okładki: okładka miękka
Liczba stron: 284
Wymiary: 16 x 22.5 cm
EAN: 9788361185819
Data wydania: 10-06-2011
Kategorie: kultura i sztuka,
polityka i politologia,
historia > historia świata

Cena w sklepie: 32.50 zł

Informacje na tej stronie jest tylko dla odniesienia. Można kupić lub pobrać tę książkę w Internecie - www.swiatksiazki.pl