Religia

Święta wojna – droga do zbawienia czy szaleństwo. Porywająca powieść historyczna!
ICH BOGIEM JEST WOJNA, A KAŻDY BÓG POTRZEBUJE SWOJEGO DIABŁA!
Jest rok 1565. Z wybrzeży Złotego Rogu Sulejman Wspaniały wysyła największą armadę od czasów starożytnych z misją unicestwienia najbardziej nieprzejednanych wrogów Turcji: joannitów, sposobiących się do obrony swej twierdzy na Malcie. Dla Turków chrześcijańscy rycerze Zakonu Świętego Jana z Jerozolimy są piekielnymi psami; oni sami zaś nazywają swój zakon Religią. Jedni i drudzy są przekonani, że toczą świętą wojnę, że służą Woli Bożej, która usprawiedliwia każde okrucieństwo, i że czeka ich za to nagroda w raju.
W barbarzyńskie starcie dwóch militarnych i cywilizacyjnych potęg, islamu i chrześcijaństwa, wplątane są losy kobiet i mężczyzn, bohaterów z krwi i kości, noszących piękne imiona i mających własne tytuły do chwały. Tak jak potężne są siły rozpętanej wojny, tak potężne są siły, które nimi targają: miłość, nienawiść, heroizm, oddanie się boskiej opiece w obliczu sił przekraczających ludzkie możliwości i wszechobecnej śmierci.
Tim Willocks pisze z rozmachem, kreśląc niezwykle plastycznie dzieje małej wyspy i jej obrońców, które do dziś pobudzają wyobraźnię i wywołują wielki podziw.
Tim Willocks, z wykształcenia psychiatra, to pisarz, scenarzysta i producent filmowy. Jest autorem powieści „Bad City Blues”, „Green River Rising” (przez krytyków uznanej za najlepszy thriller od czasów „Milczenia owiec”), „Bloodstained Kings” oraz scenariuszy do takich filmów, jak „The Unfinished Journey” Stevena Spielberga, „Grzech”, „Kochankowie sztormowego morza” czy „Wyrzucony na brzeg” według opowiadania Josepha Conrada.

Wydawca: Rebis
Typ okładki: oprawa zintegrowana
Liczba stron: 752
Wymiary: 14.5 x 22 cm
EAN: 9788378185017
Data wydania: 04-02-2014
Kategorie: proza > proza obca > powieść

Cena w sklepie: 38.00 zł

Informacje na tej stronie jest tylko dla odniesienia. Można kupić lub pobrać tę książkę w Internecie - www.swiatksiazki.pl