Python. Programuj szybko i wydajnie

Wydajne aplikacje w języku Python!
Python to skryptowy język programowania istniejący na rynku od wielu lat — jego pierwsza wersja pojawiła się w 1991 roku. Przejrzystość kodu źródłowego była jednym z głównych celów Guida van Rossuma, twórcy tego języka. Dziś Python cieszy się dużą popularnością, co z jednej strony świadczy o jego przydatności, a z drugiej gwarantuje użytkownikom szerokie wsparcie społeczności programistów języka. Python jest elastyczny, dopuszcza różne style programowania, a dzięki temu znajduje zastosowanie w wielu miejscach świata IT.
Jeżeli chcesz w pełni wykorzystać możliwości Pythona i tworzyć wydajne rozwiązania, to koniecznie zaopatrz się w tę książkę! Dzięki niej dowiesz się, jak wykorzystać profilowanie do lokalizowania „wąskich gardeł”, oraz poznasz efektywne techniki wyszukiwania danych na listach, w słownikach i zbiorach. Ponadto zdobędziesz wiedzę na temat obliczeń macierzowych i wektorowych oraz zobaczysz, jak kompilacja do postaci kodu C wpływa na wydajność Twojego rozwiązania. Osobne rozdziały zostały poświęcone współbieżności oraz modułowi multiprocessing. Opanowanie tych zagadnień pozwoli Ci ogromnie przyspieszyć działanie Twojej aplikacji. Na sam koniec nauczysz się tworzyć klastry i kolejki zadań oraz optymalizować zużycie pamięci RAM. Rozdział dwunasty to gratka dla wszystkich — zawiera najlepsze porady specjalistów z branży! Książka ta jest obowiązkową lekturą dla wszystkich programistów chcących tworzyć wydajne rozwiązania w języku Python.
 
Poznaj lepiej narzędzia numpy i Cython, a także narzędzia profilujące
Dowiedz się, jak w języku Python dokonywana jest abstrakcja bazowej architektury komputera.
Użyj profilowania do znajdowania „wąskich gardeł” związanych z wykorzystaniem czasu procesora i pamięci.
Utwórz wydajne programy, wybierając odpowiednie struktury danych.
Przyspiesz obliczenia oparte na macierzach i wektorach.
Zastosuj narzędzia do kompilacji kodu Python do postaci kodu maszynowego.
Zarządzaj jednocześnie wieloma operacjami obliczeniowymi i operacjami wejścia-wyjścia.
Przekształć kod przetwarzania współbieżnego w celu uruchomienia go w klastrze lokalnym lub zdalnym.
Rozwiąż duże problemy, używając mniej pamięci RAM.

Wyciśnij z Pythona siódme poty!

Wydawca: Helion
Typ okładki: okładka miękka
Liczba stron: 344
Wymiary: 16,8 x 23,7 cm
EAN: 9788328304666
Data wydania: 08-05-2015
Kategorie: informatyka > Programowanie > Python

Cena w sklepie: 54.50 zł

Informacje na tej stronie jest tylko dla odniesienia. Można kupić lub pobrać tę książkę w Internecie - www.swiatksiazki.pl