Psychologia narracyjna

Psychologia narracyjna jest obecnie jednym z ważniejszych nurtów teoretycznych nauki o człowieku. Jej metodologia pozwala docierać do tego, co zwykle wymyka się badaniom eksperymentalnym – warstwy subiektywnych, unikalnych znaczeń, z jakich człowiek konstruuje wewnętrzny świat. Umożliwia jednak nie tylko idiograficzny opis jednostki, ale i odkrywanie zasad, według których jej unikalność tworzy się i funkcjonuje.
Badania narracyjne w Polsce koncentrują się wokół kilku klasycznych wątków: tożsamości (narracji tożsamościowej), dialogu (wielogłosowego JA), rozwojowej i terapeutycznej funkcji konstruowania opowieści o ważnych aspektach życia. Sięgają również tematów nowych, a nawet pogranicza psychologii i innych nauk humanistycznych. W książce Czytelnik znajdzie opracowania teoretyczne i sprawozdania z aktualnie prowadzonych badań w nurcie narracyjnym. Zainteresuje ona szczególnie psychologów, ale może być ciekawa także dla przedstawicieli innych dyscyplin: kulturoznawstwa, lingwistyki, czy medycyny.

Wydawca: Eneteia
Typ okładki: okładka twarda
Liczba stron: 426
Wymiary: 16.5×24 cm
EAN: 9788361538394
Data wydania: 26-10-2011
Kategorie: nauki humanistyczne > psychologia

Cena w sklepie: 47.00 zł

Informacje na tej stronie jest tylko dla odniesienia. Można kupić lub pobrać tę książkę w Internecie - www.swiatksiazki.pl