Prawda o sprawie Harry’ego Queberta

New York, wiosna 2008 r. Marcus Goldman, młody znany pisarz jest w rozsypce. Nie jest w stanie napisać nowej powieści, a wkrótce upłynie wyznaczony przez wydawcę termin złożenia maszynopisu. Tymczasem obok domu jego literackiego autorytetu, byłego profesora, Harry`ego Queberta – jednego z najbardziej szanowanych pisarzy – odnaleziono zakopane w ziemi ludzkie szczątki, które mogą być zwłokami Noli Kellergan, zaginionej trzydzieści trzy lata wcześniej. Co więcej, przy szczątkach znajduje się rękopis napisanej przez Queberta powieści! Harry zostaje aresztowany, a przekonany o niewinności przyjaciela Marcus pozostawia wszystko i wyjeżdża, aby odkryć prawdę i jednocześnie uratować swoją karierę pisarską.
„Prawda o sprawie Harry`ego Queberta” to nie tylko trzymający w napięciu thriller, to także refleksja na temat współczesnego społeczeństwa amerykańskiego, literatury, sprawiedliwości oraz mediów.

Wydawca: Albatros
Typ okładki: okładka twarda
Liczba stron: 720
Wymiary: 13×20 cm
EAN: 9788378857273
Data wydania: 12-09-2013
Kategorie: kryminał i sensacja > kryminał

Cena w sklepie: 33.83 zł

Informacje na tej stronie jest tylko dla odniesienia. Można kupić lub pobrać tę książkę w Internecie - www.swiatksiazki.pl