Praktyki mistrza SQL. Programowanie zaawansowane

SQL jest narzędziem stworzonym specjalnie na potrzeby baz danych. Nauka tego języka wymaga dogłębnego zrozumienia mechanizmów relacyjnych baz danych. Co więcej, w przypadku dużych zbiorów danych lub zbiorów danych wymagających szczególnego traktowania pozornie nieznaczne usterki kodu SQL mogą prowadzić do istotnych problemów w użytkowaniu aplikacji.
Niniejsza książka jest przeznaczona dla aktywnych programistów SQL. Przedstawia zaawansowane techniki i idiomy programistyczne z obszaru tego języka. Pokazano w niej również, w jaki sposób można rozwiązywać problemy, które często pojawiają się w bazach danych. Prezentowane tu rozwiązania można implementować we właściwie wszystkich systemach bazodanowych korzystających z SQL. To klasyczny podręcznik, systematycznie uaktualniany, który doczekał się prawdziwego uznania wśród specjalistów.
W książce omówiono między innymi:
transakcje i kontrolę współbieżności
tabele i normalizację danych oraz widoki, tabele pomocnicze i tymczasowe
dane, operacje na danych, w tym na adresach IP, datach, danych tekstowych
zaawansowane techniki tworzenia kwerend
hierarchię w SQL, kolejki i macierze w SQL
nowości w wydaniu: model z podwójnym zapisem czasu, funkcje agregujące, rozwiązywanie problemów z instrukcjami DDL i wiele innych zagadnień

Skoro znasz SQL, to stań się jego ekspertem!
Joe Celko — uznany ekspert w dziedzinie baz danych. Z jego konsultacji korzystały m.in. służby medyczne, NASA, siły zbrojne USA. Autor wysoko cenionych książek dotyczących SQL. Napisał również ponad 1200 artykułów w prasie informatycznej i akademickiej. Większość tych tekstów dotyczyła danych i baz.

Wydawca: Helion
Typ okładki: okładka twarda
Liczba stron: 752
Wymiary: 16,4 x 23,9 cm
EAN: 9788328325302
Data wydania: 17-10-2016
Kategorie: informatyka > Bazy danych > SQL

Cena w sklepie: 109.50 zł

Informacje na tej stronie jest tylko dla odniesienia. Można kupić lub pobrać tę książkę w Internecie - www.swiatksiazki.pl