Powroty

„Powroty” to kolejna już powieść z serii "Zwrotnice czasu. Historie alternatywne". Tym razem odpowiedź na pytanie co by było, gdyby? poznamy dzięki dwóm autorom – Wojciechowi Bogaczykowi i Adamowi Pietrasiewiczowi.
Bohater powieści Piotr Zarzeczański, rówieśnik autorów, Warszawiak AD 2010, uzyskuje możliwości podróży w czasie dzięki cudownemu urządzeniu – przypominającemu lampę Aladyna – uzyskanemu od mieszkającego w Polsce Kurda, Asmana. To tak zwany "wracacz" – jego pojawieniu się na powieściowej scenie towarzyszy czytelniczy uśmiech pobłażania tylko przez chwilę. Zwłaszcza, że Polska, w której akcja startuje jest trochę inna niż nasza – owszem na skrzyżowaniu Jerozolimskich i Nowego Światu tkwi palma, ale stoi tam też pomnik marszałka Montgomery`ego. Nie zmienia się historii bez konsekwencji. Potem, kiedy Piotr wyruszy w wielokrotne wyprawy przez czas do historycznego świata w przededniu wojny, w sierpniu 1939 aż do jej finału w 1945 roku, czytelnika opuszcza uczucie wyższości, a gra toczy się o najwyższe stawki.
Autorem ilustracji jest Przemek Truściński.

Wydawca: Narodowe Centrum Kultury
Typ okładki: okładka twarda
Liczba stron: 548
Wymiary: 15x21cm
EAN: 9788363631277
Data wydania: 19-02-2013
Kategorie: proza > proza polska

Cena w sklepie: 41.50 zł

Informacje na tej stronie jest tylko dla odniesienia. Można kupić lub pobrać tę książkę w Internecie - www.swiatksiazki.pl