Polska na 6. Warszawa. Krakowskie Przedmieście. Przewodnik dla dzieci i rodziców

Tytułowa “6” to sześcioro dzieci, które wraz z rodzicami będą zwiedzać swój kraj. Zabawne perypetie i dialogi, a także śmieszne rysunki urozmaicą dzieciom poznawanie historii Polski oraz jej zabytków.
Rodzina Gościmskich mieszka w Warszawie od wielu pokoleń i to miasto jest im szczególnie bliskie, tak jak autorkom i wydawnictwu, które od wielu lat wydaje varsaviana. Seria przewodników po Warszawie składa się z siedmiu części.
Tym razem szóstka naszych bohaterów gra w monopol na Trakcie Królewskim. Kupuje i sprzedaje domy i pałace na Krakowskim Przedmieściu, poznając w ten sposób ich historię. Tak jak i w pierwszym tomie, zabawne dialogi i śmieszne rysunki urozmaicają zwiedzanie miasta.
Na marginesach stron zostały umieszczone informacje dotyczące obiektów mijanych po drodze, ułatwiające rodzicom odpowiadanie na trudne pytania dzieci, w rodzaju: – Co to jest? W końcowej części książki znajduje się rozdział adresowany do rodziców zawierajacy najważniejsze fakty i daty z historii miasta oraz informacje na temat stylów w architekturze, wzbogacone słowniczkiem używanych terminów. Do książki dołączona jest mapka, którą można zabrać na spacer.

Wydawca: Veda
Typ okładki: okładka twarda
Liczba stron: 60
Wymiary: 24.5×21.5 cm
EAN: 9788361932055
Data wydania: 07-12-2009
Kategorie: dla dzieci > 9-12 lat,
podróże > przewodniki > Europa > Polska

Cena w sklepie: 17.50 zł

Informacje na tej stronie jest tylko dla odniesienia. Można kupić lub pobrać tę książkę w Internecie - www.swiatksiazki.pl