Polaków dzieje malowane

Książka „Polaków dzieje malowane” to efektowne połączenie albumu z malarstwem i popularnej książki historycznej. Ułożony chronologicznie zgodnie z sekwencją wydarzeń album, jest po prostu ciekawą książką pomagającą każdemu w poznaniu i zrozumieniu historii.
48 obrazów historycznych z wielu epok przedstawione zostało na kolorowych ilustracjach w dużym formacie, pozwalającym na dostrzeżenie najdrobniejszych szczegółów namalowanych postaci. Każdy z nich zostało szczegółowo opisany, przy czym niektóre bardzo istotne fragmenty obrazów wykadrowano, powiększono i dodatkowo skomentowano. Specjaliści w dziedzinie historii i historii sztuki szczegółowo omawiają detale stanowiące najciekawsze elementy poszczególnych obrazów.
Napisane w ciekawy sposób i uzupełnione 655 ilustracjami i 65 mapami komentarze historyczne uznanych autorytetów w tej dziedzinie przenoszą czytelnika w atmosferę minionych epok, uwypuklają najważniejsze – związane z nimi – wydarzenia historyczne i ich znaczenie dla polskiej historii. Ilustracje do komentarza historycznego pochodzą z okresu jak najbliższego opisywanemu wydarzeniu, aby czytelnik miał okazję porównać, na ile wiernie malarz odtworzył stroje, uzbrojenie, czy choćby rysy twarzy namalowanych postaci. W ten sposób prezentacja cennych dzieł sztuki polskiej staje się okazją do głębszego wejrzenia w historię naszego kraju.
Efektowna oprawa książki oraz specjalnie dobrana szata graficzna pozwalająca na jak najwierniejsze oddanie prawdziwych kolorów obrazów to niewątpliwe atuty tej publikacji. Umieszczone w spisie treści miniaturki każdego dzieła dają możliwość sprawnego odnalezienia interesującego dzieła. Czytelnik nie musi więc czytać tej książki od deski do deski, ale może się skupić na wybranych obrazach lub powracać do ulubionych.
Zalety książki:
– reprodukcje w dużym powiększeniu
– kolorystyka odpowiadająca oryginałom
– spisy występujących postaci na obrazach, co pozwala zidentyfikować każda postać
– informacje o powodach powstania obrazów oraz
– rola w świadomości narodowej
– ciekawostki dlaczego umieszczono postacie fikcyjne
– komentarz historyczny opatrzony bogatą ikonografią
– ponad 260 ilustracji
– mapa (64)
– kalendarium (48)
– zawiera ilustracje do komentarza historycznego (stroje, uzbrojenie, rysy twarzy znanych postaci)

Wydawca: Demart
Typ okładki: okładka twarda
Liczba stron: 288
Wymiary: 24.5x34cm
EAN: 9788374279918
Data wydania: 06-04-2016
Kategorie: albumy > sztuka,
historia > historia Polski,
kultura i sztuka > malarstwo

Cena w sklepie: 82.00 zł

Informacje na tej stronie jest tylko dla odniesienia. Można kupić lub pobrać tę książkę w Internecie - www.swiatksiazki.pl