Piotrków Trybunalski między wojnami. Opowieść o życiu miasta 1918-1939 + Plan miasta + CD

Tak jak w starej piosence "Gdy na to się spojrzy z perspektywy, którą dać może, może tylko czas, ten nasz kawałek życia był własny, był prawdziwy, dlatego będą pamiętać nas… Lata dwudzieste, lata trzydzieste wrócą piosenką, sukni szelestem…" dwudziestolecie międzywojenne powraca w książce Piotrków Trybunalski między wojnami. Opowieść o życiu miasta 1918-1922!
Drogi Czytelniku, daj się zabrać w podróż do czasów, gdy kwitła Manufaktura Piotrkowska, w każdą niedzielę Ogród Botaniczny rozbrzmiewał śmiechem dzieci, a w letnie dni zieleńce, ogródki i sady zapełniały się rodzinami z piknikowymi koszami. Razem z Autorką zajrzyj do restauracji "U Banaszewskiego", uciekaj przed przerażającym Alem Capone, wiruj na parkiecie podczas balu karnawałowego w Kasynie Oficerskim, poczuj w ustach smak piw pilzneńskiego i bawarskiego. Wybierz się na spacer starymi uliczkami Piotrkowa i obstaw wyścigi konne. A wszystko uwiecznij na zdjęciach wykonanych w Zakładzie Fotograficznym i Pracowni Portretów A. Krupównej.
Publikacja składa się z kilkudziesięciu rozdziałów dotyczących spraw ważnych dla miasta i jego mieszkańców. Wzbogacają ją liczne zdjęcia, reklamy oraz dane adresowe ułatwiające poznanie dawnej lokalizacji wielu instytucji.

Wydawca: Księży Młyn Dom Wydawniczy
Typ okładki: okładka twarda
Liczba stron: 104
Wymiary: 22.5 x 32.5 cm
EAN: 9788377291689
Data wydania: 06-12-2012
Kategorie: albumy > historia

Cena w sklepie: 66.00 zł

Informacje na tej stronie jest tylko dla odniesienia. Można kupić lub pobrać tę książkę w Internecie - www.swiatksiazki.pl