Od Beresteczka do Cudnowa. Działalność wojskowa Jerzego Sebastiana Lubomirskiego w latach 1651-1660

Postać Jerzego Sebastiana Lubomirskiego odcisnęła wyraźne piętno na historii politycznej I Rzeczypospolitej. Uwaga ta odnosi się także do dokonań Śreniawity w sferze wojskowości, chociaż ten aspekt aktywności Lubomirskiego do niedawna był mocno zaniedbany.
Książka, którą oddajemy do rąk Czytelników, ma na celu ukazanie właśnie militarnych osiągnięć marszałka i hetmana polnego koronnego. Działania Lubomirskiego – jako żołnierza i dowódcy – przedstawione zostały na szerokim tle działań wojennych połowy XVII wieku, ze szczególnym uwzględnieniem organizacji i historii bojowej jednostek jego szefostwa. Czytając monografię Gawędy, towarzyszymy Lubomirskiemu na wszystkich polach bitew z jego udziałem – zaczynając od nieudanego debiutu pod Beresteczkiem, poprzez bitwy i oblężenia „potopu”, aż po kampanię cudnowską, gdzie ambitny magnat był głównym architektem zwycięstwa.
„Gratuluję Autorowi bardzo dobrej pracy, głęboko osadzonej w epoce staropolskiej i obiektywnie prezentującej osobę J. S. Lubomirskiego” – czytamy w recenzji prof. M. Nagielskiego.
Autor ma nadzieję, że z opinią Recenzenta zgodzą się także Czytelnicy.

Wydawca: Inforteditions
Typ okładki: okładka miękka
Liczba stron: 360
Wymiary: 14.5×20.5cm
EAN: 9788364023293
Data wydania: 06-03-2014
Kategorie: historia,
militaria i wojskowość

Cena w sklepie: 39.00 zł

Informacje na tej stronie jest tylko dla odniesienia. Można kupić lub pobrać tę książkę w Internecie - www.swiatksiazki.pl