Obiekt pożądania

"Obiekt Pożądania" to historia dwóch braci, różnych od siebie, jak dzień i noc. Wychowywani bez ojca przez zmęczoną życiem, schorowaną matkę, od najmłodszych lat rywalizują z sobą, poznając rządzące światem twarde reguły. Wszystko zmienia się, wraz z przyjazdem bogatej ciotki, która oferuje chłopcom wygodne życie w wielkim Bostonie. Chapin decyduje się na wyjazd, jednak Tipton postanawia pozostać przy matce. Uczciwy i pracowity, sam zdobywa kolejne szczeble kariery, podczas gdy Chapin dzięki wpływom i pieniądzom ciotki podbija kręgi bostońskiej i nowojorskiej socjety. Rywalizacja między braćmi zaostrza się, gdy obaj zakochują się w Jophy – żywiołowej portugalskiej dziewczynie, rozkochanej w morzu, statkach i magicznych opowieściach o niezbadanych lądach. Odtrącony Chapin postanawia się zemścić i wznieca pożar na statku należącym do rodziny dziewczyny. Nie wie jednak, że pod pokładem jest jej dziadek – słynny kapitan Manuel Gaspa. Przerażony swym czynem chłopak, za namową ciotki zaciąga się do wojska i wyrusza na wojnę. Tymczasem Jophy wychodzi za mąż za Tipa. Ich małżeństwo dalekie jest jednak od ideału; zwłaszcza, że dziewczyna wciąż czuje coś do Chapina, który dzięki małżeństwu z łagodną i naiwną Jenny podbija Wall Street. Czas Wielkiego Kryzysu to dla obu braci swoista próba sił, muszą bowiem stawić czoła nie tylko ponurej rzeczywistości, ale także problemom małżeńskim.
"Obiekt Pożądania" to wejście do świata pełnego intryg, kłamstw, odwiecznej rywalizacji, żądzy i namiętności, która ostatecznie prowadzi do tragedii.

Wydawca: Albatros
Typ okładki: okładka twarda
Liczba stron: 648
Wymiary: 13×20 cm
EAN: 9788376592381
Data wydania: 27-06-2012
Kategorie: proza > proza obca > powieść

Cena w sklepie: 12.50 zł

Informacje na tej stronie jest tylko dla odniesienia. Można kupić lub pobrać tę książkę w Internecie - www.swiatksiazki.pl