Niemieccy artyści w Karkonoszach w latach 1880-1945

„Każdy, kto czuje więź z Karkonoszami, powinien przeczytać tę pasjonującą książkę, odsłaniającą dzieje artystów, którzy w jakimś momencie swego życia związali się z tymi właśnie górami. Ich dzieła, często przez lata przemilczane i wreszcie zapomniane, wracają w narracji pozbawionej łatwych sentymentalizmów, a opartej na wnikliwych badaniach. Jest to sugestywny obraz historii miejsca o szczególnych walorach kulturotwórczych, napisany z entuzjazmem i wielką wiedzą.”
Dr hab. Joanna Sosnowska
„Książka "Niemieccy artyści w Karkonoszach w latach 1880-1945. Przyczynek do badań nad Heimatkunst" Agaty Rome-Dzidy to złożona, szalenie fascynująca i dostarczająca wielu wrażeń układanka; pisana z myślą o dociekliwym czytelniku, o jasnej i bardzo precyzyjnej konstrukcji, przybliżająca w sposób wyczerpujący wszystkie najważniejsze aspekty życia artystycznego w tym pozornie nic nieznaczącym regionie Dolnego Śląska.”
Prof. dr hab. Lechosław Lameński

Wydawca: Ad Rem
Typ okładki: okładka twarda
Liczba stron: 528
Wymiary: 17 x 24 cm
EAN: 9788364313226
Data wydania: 11-03-2014
Kategorie: historia,
kultura i sztuka > malarstwo

Cena w sklepie: 62.50 zł

Informacje na tej stronie jest tylko dla odniesienia. Można kupić lub pobrać tę książkę w Internecie - www.swiatksiazki.pl