Na zdrowie! Jak osiągnąć harmonię ciała, ducha i umysłu

Bądź zdrowy i spełniaj swoje pragnienia!
„Ludzie proszą bogów o zdrowie w swych modlitwach, a nie widzą, że sami posiadają w swojej dyspozycji środki ku temu”.
Demokryt z Abdery

Współczesny człowiek często jest tak zabiegany, zmęczony oraz zapętlony w swoich działaniach, że nie ma czasu zatrzymać się i zastanowić nad własnym życiem, zdrowiem, stanem ducha czy hierarchią wartości. Żyje trochę jak automat: pracuje do granic wyczerpania, a zamiast odpoczynku funduje sobie góry tabletek, które mają mu pomóc w szybkiej regeneracji organizmu. Autorzy tej książki pokazują, że można też żyć inaczej — lepiej, wolniej, zdrowiej. Że można wyznaczyć sobie jasne cele, unikać tego, co nam szkodzi, dobrze wykorzystywać czas i cieszyć się każdym dniem. Wszyscy niby to wiemy, ale… no właśnie, jak konkretnie to zrobić?
Doktor Jan Pokrywka i Filip Żurakowski stworzyli wygodny poradnik, poruszający różne kwestie istotne dla jakości naszego życia. Znajdziesz w nim rozdziały dotyczące zdrowia, właściwej diety czy znaczenia psychiki człowieka dla zachowania świetnej formy fizycznej. Dowiesz się, jak ważne są radość i ciekawość świata, jak realizować istotne cele oraz zdobywać wiedzę duchową. Przekonasz się, dlaczego warto zażywać magnez i unikać cukru, a także, co przeszkadza Ci osiągnąć stan równowagi życiowej. Książkę tę możesz czytać od początku do końca albo fragmentarycznie — w każdym z rozdziałów znajdziesz konkretne wskazówki, jak postępować, by żyć zdrowo i szczęśliwie. Zastosuj się do nich, a wkrótce poczujesz różnicę!

O zdrowiu ciała i ducha, a także o pokrzepiającym śnie
O odżywianiu i diecie Doktora Pokrywki
O trzech światach, błysku w oku i chodzeniu sprężystym krokiem
O magnezie, Ojcu Beno i dziobach papugi
O tym, że można jeść i chudnąć
O tym, że wiedza duchowa jest niezbędna do szczęścia
O tym, że wcale nie musisz zachorować na żadną z chorób cywilizacyjnych
O związku radości życia z stanem jelita cienkiego
O tym, że ta książka to także podręcznik zwyciężania

Sojusz duszy z ciałem — w walce o zdrowie i witalność!

Wydawca: Sensus, Helion
Typ okładki: okładka miękka
Liczba stron: 232
Wymiary: 15 x 21 cm
EAN: 9788324675432
Data wydania: 28-04-2014
Kategorie: poradniki > psychologia

Cena w sklepie: 36.00 zł

Informacje na tej stronie jest tylko dla odniesienia. Można kupić lub pobrać tę książkę w Internecie - www.swiatksiazki.pl