Miejsca święte. Częstochowa

Przewodnik zachęca do odwiedzenia jednego z najważniejszych miejsc kultu Matki Bożej w Europie – Częstochowy. Nie tylko pielgrzymi znajdą tutaj coś dla siebie – wyjątkowość tego miejsca dostrzegą również ci, którzy cenią sobie oryginalne połączenie historii, religii i sztuki.
Książka podzielona jest na następujące sekcje: „Historia” i „Wademekum”, „Zwiedzanie”, „Okiem znawcy” oraz „Rady dla podróżnych”. Pierwsza z nich przybliża historię miasta i cudownego obrazu Matki Boskiej, który przywędrował do Polski przez Konstantynopol i Ruś Czerwoną z samej Jerozolimy. Za sprawą niezwykłego wizerunku, otaczanego kultem od przeszło 600 lat, z Jasnej Góry płynęła i nadal płynie siła krzepiąca narodowego ducha. Najświętsza Maryja Panna czuwała nad Polakami w czasie wielu dramatycznych wydarzeń w dziejach naszego kraju, m.in. w czasie potopu szwedzkiego, konfederacji barskiej, ponad 120 lat zaborów, I i II wojny światowej.W następnej części przewodnika podano informacje na temat obiektów wartych obejrzenia. Wiedzie ona do Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Jasnogórskiej i kaplicy Matki Bożej, w której umieszczono wizerunek Czarnej Madonny. Kieruje nas do wybudowanej na początku XV w. bazyliki pw. Znalezienia Krzyża Świętego i Narodzenia Najświętszej Maryi Panny i najstarszej budowli sakralnej w mieście – kościoła św. Zygmunta. Nie pomija też wyjątkowych miejsc kultu świętego w Mrzygłodzie, Mstowie i Świętej Annie.
Wszystkie interesujące miejsca sanktuarium jasnogórskiego i jego okolic zaznaczone są na mapie i dokładnie opisane. Przewodnik dopełniają piękne, barwne fotografie. Końcowa jego część dostarcza praktycznych wskazówek. Podane są w niej m.in. informacje o porządku nabożeństw, lokalnej komunikacji i hotelach dla turystów.

Wydawca: Agora SA
Typ okładki: okładka twarda
Liczba stron: 384
Wymiary: 15.5×23 cm
EAN: 9788361809531
Data wydania: 03-06-2011
Kategorie: religia,
podróże > przewodniki > Europa > Polska

Cena w sklepie: 25.00 zł

Informacje na tej stronie jest tylko dla odniesienia. Można kupić lub pobrać tę książkę w Internecie - www.swiatksiazki.pl