Menopauza. Przechodzimy naturalnie

Wiele kobiet jest zdezorientowanych i zmartwionych tym, co widzą i słyszą w mediach. Nie uzyskują pomocy od pracowników służby zdrowia, którzy w większości nadal traktują menopauzę jako zespół niedoboru hormonów, wymagający diagnozy i leczenia. Panuje przekonanie, że u kobiet w okresie przekwitania występuję większe ryzyko wystąpienia chorób serca, utraty gęstości tkanki kostnej (osteoporozy), raka piersi i raka trzonu macicy.
Powszechnie uważa się, że ryzyko zachorowania na niektóre z tych chorób może zostać zmniejszone, jeśli kobieta będzie leczona hormonalną terapią zastępczą (HTZ), składającą się z syntetycznego estrogenu i porgesteronu.
Jednak coraz więcej kobiet optuje za innym podejściem do menopauzy, poprzez zastosowanie naturalnej hormonalnej terapii zastępczej, która wiąże się z wprowadzeniem zmian w diecie i suplementacją różnymi witaminami, minerałami i środkami ziołowymi.
Książka przedstawia m.in.:
Związek menopauzy z pracą nadnerczy
Efekty uboczne hormonalnej terapii zastępczej
Dietę na dolegliwości związane z menopauzą
Rolę suplementów odżywczych i ziół

Wydawca: Fundacja Źródła Życia
Typ okładki: okładka miękka
Liczba stron: 64
Wymiary: 16 x 21.5 cm
EAN: 9788362103515
Data wydania: 21-07-2014
Kategorie: poradniki > kulinaria,
poradniki > zdrowie, moda i uroda

Cena w sklepie: 12.50 zł

Informacje na tej stronie jest tylko dla odniesienia. Można kupić lub pobrać tę książkę w Internecie - www.swiatksiazki.pl