Mathcad. Od obliczeń do programowania

Poznaj od podstaw najpopularniejszy program CAS
Dowiedz się, jak stosować go w praktyce
Naucz się wizualizować otrzymane wyniki
Matematyka jest królową nauk, Mathcad – kluczem do jej królestwa!
Mathcad to program do przeprowadzania zaawansowanych obliczeń algebraicznych, który swoją ogromną popularność zawdzięcza przede wszystkim rozbudowanym możliwościom i prostemu interfejsowi użytkownika. Korzystanie z aplikacji jest równie łatwe, jak notowanie wzorów na kartce papieru, jednak w przeciwieństwie do tej ostatniej Mathcad jest w stanie wykonywać zapisane kalkulacje, znacznie upraszczając codzienną pracę naukowców, inżynierów i studentów. Co więcej, program doskonale radzi sobie również z dokumentowaniem wyników obliczeń i tworzeniem na ich podstawie różnego rodzaju wykresów.
Osoby, którym zależy na dogłębnym poznaniu sposobu używania aplikacji, powinny sięgnąć po odpowiednie źródło wiedzy. "Mathcad. Nieoficjalny podręcznik" to książka prezentująca zarówno podstawowe funkcje programu, jak i jego bardziej zaawansowane możliwości. Otwiera ona przed czytelnikiem drzwi do świata komputerowych obliczeń. Treść podręcznika obejmuje metody rozwiązywania różnych problemów matematycznych, sposoby tworzenia wykresów i animacji, tematykę importowania i eksportowania danych oraz podstawy programowania w środowisku Mathcad.
Opis interfejsu użytkownika programu
Podstawowe operacje w środowisku
Posługiwanie się zmiennymi i funkcjami
Wykonywanie obliczeń wektorowych i macierzowych
Tworzenie i formatowanie wykresów
Rozwiązywanie równań i układów równań
Przeprowadzanie obliczeń symbolicznych
Programowanie
Import i eksport danych
Konfigurowanie środowiska pracy
Okiełznaj obliczenia za pomocą Mathcada!

Wydawca: Helion
Typ okładki: okładka miękka
Liczba stron: 248
Wymiary: 15,8 x 23,5 cm
EAN: 9788324633371
Data wydania: 10-02-2012
Kategorie: informatyka > Pakiety naukowe > Mathcad

Cena w sklepie: 36.00 zł

Informacje na tej stronie jest tylko dla odniesienia. Można kupić lub pobrać tę książkę w Internecie - www.swiatksiazki.pl