Marek. Marek Grechuta we wspomnieniach żony Danuty

Wywiad – rzeka z Danutą Grechutą, która wspomina męża – Marka Grechutę. Ich wspólne życie trwało 36 lat, z czego większa część przypadła na czasy Polski Ludowej. W książce znajdziemy również opis czasów współczesnych oraz wspomnienia o ważnych dla państwa Grechutów osobach. Do tego wiele anegdot i ciekawostek z życia zawodowego i prywatnego. Niewątpliwą atrakcję stanowi duża liczba nigdy niepublikowanych zdjęć oraz dokumentów. Wywiad przeprowadził Jakub Baran.
Szare komórki miał wytrenowane za pomocą krzyżówek i łamigłówek. Zdarzało się, że rozpracowywał także palindromy, wymagające nieraz długiego namysłu. Jeden z tych palindromów jest szczególnie wart przypomnienia. Otóż w magazynie z krzyżówkami wydrukowano zdanie (podług mnie okropnie brzmiące), które należało uzupełnić: "Konkurentów wystaw zażył, prezentując zimą rudę…".
Pan Grechuta – po prawdzie – zmagał się z tym problemem werbalnym kilka dni, lecz dało to zaiste świetny efekt:
"Konkurentów wystaw zażył, prezentując zimą rudę, ma metale na pokazy, zakopane latem z trudem".
Uważna lektura podpowie, że: "Metale na pokazy zakopane latem" czyta się w obydwie strony. Trudny palindrom, ale nie dla Marka! Na rozwiązanie wpadł podczas wjazdu do Zakopanego, gdy przeczytał odwrotnie nazwę tej miejscowości na tabliczce przy drodze. Kompletne szaleństwo.

Wydawca: Widnokres Agencja Artystyczna
Typ okładki: okładka twarda
Liczba stron: 432
Wymiary: 17×22.5 cm
EAN: 9788393398805
Data wydania: 07-12-2011
Kategorie: biografie > biografie i autobiografie,
literatura faktu > wywiad

Cena w sklepie: 45.50 zł

Informacje na tej stronie jest tylko dla odniesienia. Można kupić lub pobrać tę książkę w Internecie - www.swiatksiazki.pl