Liga zwalczania śmierci pozornej

Kolejna w dorobku książka graficzna krakowskiego ilustratora i grafika jest przekrojem całej jego twórczości. Wachlarz prac sięga od rysunków po komiksy. Oryginalna, plastyczna twórczość autora nie pozostaje bierna wobec otaczającej go rzeczywistości. Jego prace można nazwać zaangażowanymi społecznie i mocno zakorzenionymi w rzeczywistości i w kulturze, komentarzami do otaczającego nas świata. W albumie umieszczona jest choćby autorska, komiksowa interpretacja "Przemiany" Kafki czy ironiczna praca "Sąsiedzi", niemal żartobliwie ukazująca częste relacje mieszkających obok siebie osób. Ciekawie prezentuje się też "Dzień flagi", malarska realizacja oddająca specyfikę tego, jakby nie było, dość sztucznie stworzonego święta i ukazuje zdystansowane podejście autora do problematyki narodowo-patriotycznej. Ironiczny charakter ma też wyśmienity kolaż "Koniec rewolucji", doskonale oddający sytuację dzisiejszej Solidarności.
Te nieliczne, wymienione prace to tylko fragment dyskusji, jaka nieustannie toczy się w tym tomie. Dyskusji, wobec której trudno pozostać obojętnym. Prace Bohajedyna prowokują, zachęcają, zaczepiają odbiorców, skłaniając do zastanowienia się nad osaczającą nas rzeczywistością.

Wydawca: Biblioteka Rity Baum
Typ okładki: okładka miękka
Liczba stron: 56
Wymiary: 15 x 15 cm
EAN: 9788393355716
Data wydania: 20-02-2013
Kategorie: albumy > sztuka

Cena w sklepie: 20.50 zł

Informacje na tej stronie jest tylko dla odniesienia. Można kupić lub pobrać tę książkę w Internecie - www.swiatksiazki.pl