Król Lear. Słuchowisko (książka audio)

Premiera “Króla Leara” Williama Szekspira – słuchowiska wyprodukowanego przez Fonopolis, w reżyserii Janusza Kukuły, z muzyką autorstwa Łukasza Targosza.
Gosztyła, Żmuda Trzebiatowska, Cieślak, Landowska, Bonaszewski, Opania, Woronowicz i inni. Klasyczny tekst, w interpretacji najwybitniejszych polskich aktorów filmowych i teatralnych, z dodatkowymi efektami dźwiękowymi.
Zdrada, obłęd, intrygi i rodzinna tragedia. To wielkie emocje, które rzucają losami bohaterów. Wyrachowanie i fałsz, czy oddanie i miłość? Które uczucia zwyciężą i zasiądą na tronie królestwa? “Król Lear” to jedna z bardziej znanych sztuk Szekspira, która doczekała się już wielu adaptacji. Teraz do miłośników jego twórczość trafia słuchowisko wyprodukowane przez Fonopolis. Zrealizowane z największą dbałością o detale, pobudza wyobraźnię i przenosi słuchacza w inny wymiar obcowania ze sztuką.
– Przez lata śnił mi się po nocach Król Lear, ale reżyser podejmuje się pracy nad tym tekstem, gdy ma aktora, który mu zagra – mówi Janusz Kukuła, reżyser słuchowiska . – Ja mam to wielkie szczęście, że zgodził się ze mną pracować Krzysztof Gosztyła i mam nadzieję, że Państwo zrozumieją, na czym to szczęście polega, kiedy zaczną słuchać tego utworu – dodaje.
Książeczka zawiera m.in. teksty dotyczące osoby i twórczości Williama Shakespeara – autora Utworu, fragmenty Utworu oraz informacje dotyczące jego powstania.

Nośnik:

Wydawca: Agora SA
Typ okładki: etui
Wymiary: 14.5×19.5 cm
książka audio na CD
EAN: 9788393468850
Data wydania: 09-09-2016
Kategorie: audiobook > literatura obca

Cena w sklepie: 33.00 zł

Informacje na tej stronie jest tylko dla odniesienia. Można kupić lub pobrać tę książkę w Internecie - www.swiatksiazki.pl