Krakauer Burg. Wawel jako ośrodek władzy Generalnego Gubernatora Hansa Franka w latach 1939-1945

Najnowsza książka niemieckiego historyka Dietera Schenka "Krakuer Burg" to historia Wawelu podczas okupacji niemieckiej opowiedziana słowem i obrazem. Dawna siedziba królów Polski została zamieniona przez Niemców na centrum władzy Generalnego Gubernatorstwa. Ten okres dziejów Wawelu nie jest dobrze znany. Wynika to przede wszystkim z bardzo małej ilości dokumentów. Większość z nich została zniszczona w pierwszych latach po zakończeniu wojny. W książce znajduje się ponad 100 archiwalnych zdjęć – część z nich nie była nigdy w Polsce publikowana. Poprzez opowieść o Wawelu Dieter Schenk szkicuje w sposób niezwykle ciekawy historię Krakowa podczas okupacji niemieckiej.
Prof. Jan K. Ostrowski (Dyrektor Zamku Królewskiego na Wawelu) napisał w przedmowie między innymi: "Podstawową cechą książki jest wielka uczciwość, z jaką przedstawiono wydarzenia trudne i stanowiące źródło głębokich kompleksów dla każdego Niemca, starającego się podjąć rozliczenie z dziedzictwem III Rzeszy."

Wydawca: Wysoki Zamek
Typ okładki: okładka twarda
Liczba stron: 216
Wymiary: 20.5 x 26.5 cm
EAN: 9788393611737
Data wydania: 19-06-2013
Kategorie: historia,
albumy > historia

Cena w sklepie: 40.50 zł

Informacje na tej stronie jest tylko dla odniesienia. Można kupić lub pobrać tę książkę w Internecie - www.swiatksiazki.pl