Korporacje transnarodowe. Jeden temat różne spojrzenia

Wyzwaniem i źródłem poważnych trudności w badaniach nad zjawiskami i procesami społecznymi (czyli każdym innym problemem niż kwestii wewnątrz dyscypliny naukowej) jest wieloaspektowość-wielowymiarowość przedmiotu badania. Z tego punktu widzenia korporacje transnarodowe nie są niczym szczególnym, a będąc ważnym elementem rzeczywistości społecznej skupiają na sobie zainteresowanie badaczy. Autorzy tomu doprowadzili do dialogu reprezentantów tych dyscyplin, w których materia korporacji transnarodowych należy do głównego nurtu badań. Zaproszenie do dyskusji przyjęli naukowcy reprezentujący czołowe ośrodki akademickie w Polsce. Opracowanie przygotowane przez Wydział Prawa Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej zawiera teksty referentów przedstawione na konferencji zorganizowanej w kwietniu 2009 roku w siedzibie Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej.
W książce zgromadzono teksty uczonych będących specjalistami z różnych dziedzin nauki, związanych z problematyką korporacji transnarodowych. Praca ze względu na współpracę ekonomistów, politologów i prawników jest niezwykle wartościowa, a zarazem nietuzinkowa. Jestem przekonana, ze wzbudzi ona zainteresowanie adresatów (naukowców, dziennikarzy, studentów, osób zainteresowanych tą tematyką) i będzie ważnym wkładem autorów w naukową debatę.
prof. zw. dr hab. Katarzyna Żukrowska, SGH

Wydawca: Academica Wydawnictwo SWPS
Typ okładki: okładka miękka
Liczba stron: 338
Wymiary: 14,5×20,5 cm
EAN: 9788389281937
Data wydania: 24-05-2010
Kategorie: prawo > handlowe,
biznes > ekonomia

Cena w sklepie: 37.50 zł

Informacje na tej stronie jest tylko dla odniesienia. Można kupić lub pobrać tę książkę w Internecie - www.swiatksiazki.pl