Konkursy i olimpiady matematyczne. Zadania przygotowawcze

• Książka jest przeznaczona przede wszystkim dla uczniów przygotowujących się do startu w konkursach matematycznych, szczególnie w Olimpiadzie Matematycznej. Przedstawiono w niej zadania, z jakimi mierzyli się uczestnicy obozów matematycznych organizowanych przez III LO w Tarnowie. Do wszystkich zadań zostały dołączone szczegółowe rozwiązania.
• Kadrę obozów stanowili m. in. studenci, którzy w przeszłości osiągali znaczące sukcesy w Olimpiadzie Matematycznej. Dzięki ich wiedzy i doświadczeniu zadania zawarte w publikacji zostały starannie dobrane i pochodzą w dużej mierze z zawodów matematycznych, zarówno zagranicznych, jak i rozgrywanych w Polsce.
• Z broszury mogą również skorzystać nauczyciele planujący zorganizowanie podobnych obozów, gdyż można w niej znaleźć informacje dotyczące przebiegu takich wydarzeń. Przedstawione zadania mają zróżnicowany poziom trudności i mogą być pomocne nauczycielom w pracy z uczniami uzdolnionymi matematycznie.
• Do każdego zestawu zadań zamieszczono statystyki pokazujące, w jaki sposób uczestnicy obozów poradzili sobie z poszczególnymi zadaniami. Informacje te obrazują poziom trudności zadań i mogą być cenne dla uczniów, którzy chcą porównać swoje umiejętności rozwiązywania zadań „olimpijskich” z rówieśnikami.

Wydawca: Wydawnictwo szkolne Omega
Typ okładki: okładka miękka
Liczba stron: 142
Wymiary: 16×23.5 cm
EAN: 9788372676610
Data wydania: 03-10-2016
Kategorie: podręczniki > liceum > materiały pomocnicze do matury

Cena w sklepie: 17.10 zł

Informacje na tej stronie jest tylko dla odniesienia. Można kupić lub pobrać tę książkę w Internecie - www.swiatksiazki.pl