Konie i jazda konna

Poradnik zawiera wszelkie niezbędne informacje na temat budowy, żywienia, pielęgnacji i chorób konia, przedstawia końskie oprzyrządowanie i dobrą stajnię, pomaga wybrać kompetentnego instruktora, porusza sprawę kupna i transportu własnego wierzchowca. Uczy jak radzić sobie z koniem, jak na niego wsiąść, jak ruszyć, zatrzymać i skręcić z rumakiem, jak nakłonić go do kłusa i galopu, jak przygotować się na rajd czy zawody. Rozjaśnia tajniki jeździeckich dyscyplin. Prezentuje różne rasy koni, z którymi najczęściej można się u nas spotkać. Jak rzadko w tego typu publikacjach, autorzy pokazali chwalebne polskie tradycje jeździeckie – od konnych formacji wojskowych po sukcesy sportowe i hodowlane, nie pomijając związanych z końmi zwyczajów.
Zakres poradnika i jego poziom merytoryczny dostosowany jest do osób stawiających pierwsze kroki w jeździectwie, także do dzieci i młodzieży, zaczynających jeździecką edukację. Książka okraszona jest setkami fotografii i rysunków, ilustrującymi krok po kroku kolejne etapy zapoznawania się z koniem i nabywania jeździeckiej wprawy.

Wydawca: Kluszczyński
Typ okładki: okładka twarda
Liczba stron: 224
Wymiary: 17.5 x 25 cm
EAN: 9788374470681
Data wydania: 30-07-2012
Kategorie: poradniki > hobby

Cena w sklepie: 25.00 zł

Informacje na tej stronie jest tylko dla odniesienia. Można kupić lub pobrać tę książkę w Internecie - www.swiatksiazki.pl