Kim być? Sheila zaczyna od nowa

Ta powieść zdumiewa, intryguje, ekscytuje, drażni.
Nie bierze jeńców.
Nikogo nie pozostawia obojętnym.
Wciągająca historia burzliwej, pełnej emocji przyjaźni dwóch kobiet.
Sheila, główna bohaterka, to pisarka tuż po rozwodzie, dorabiająca w salonie fryzjerskim. Margaux jest odnoszącą sukcesy malarką. Pierwsza usiłuje napisać sztukę na zlecenie, druga bierze udział w konkursie na najbrzydszy obraz. Ich przyjaźń jest dla obu zaskoczeniem.
W życiu Sheili pojawią się też ekscentryczni artyści, perwersyjny kochanek i podróż do Nowego Jorku. Wszystko to w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie, kim być, jakim być człowiekiem.
„To inne kobiety, nie mężczyźni (…), mają największy wpływ na przemianę dziewczyn w kobiety. Inne kobiety, nie mężczyźni, umożliwiają wyrażenie i odkrywanie samej siebie. Inne kobiety, nie mężczyźni, są świadkami triumfów i tragedii młodych kobiet. To w innych kobietach, nie w mężczyznach, jednocześnie odnajdujemy się i zatracamy”.
Anna Holmes, „New Yorker”
„Bohaterki nie zabiegają o tego samego faceta, nie rozmawiają o związkach damsko-męskich (…), nie konkurują, nie biją się, nie podkładają sobie świni. To dlatego między innymi książka jest trudna w odbiorze dla przeciętnego mężczyzny”.
Barbara Szelewa, „Krytyka Polityczna”

Wydawca: Pascal
Typ okładki: okładka twarda
Liczba stron: 304
Wymiary: 14 x 22 cm
EAN: 9788376422275
Data wydania: 03-03-2014
Kategorie: proza > proza obca > powieść

Cena w sklepie: 37.00 zł

Informacje na tej stronie jest tylko dla odniesienia. Można kupić lub pobrać tę książkę w Internecie - www.swiatksiazki.pl