Kieszonkowy przewodnik po badaniu podmiotowym i przedmiotowym

„Bates – kieszonkowy przewodnik po badaniu podmiotowym i przedmiotowym” jest zwięzłym tekstem wydanym w poręcznej formie, w którym m. in. opisano w jaki sposób rozmawiać z pacjentem i zbierać wywiady, zawarto ilustrowany przegląd badania przedmiotowego oraz zestawiono prawidłowe i nieprawidłowe wyniki takiego badania.
Przybliża specjalne techniki badania, które mogą być potrzebne w szczególnych sytuacjach i zwięźle przedstawia interpretację wybranych objawów przedmiotowych.
Zaplanowany został jako materiał pomocniczy ułatwiający studentom przypominanie sobie i powtarzanie tej tematyki, a także jako wygodne, zwięzłe i poręczne źródło o charakterze referencyjnym.

" Nawet współcześnie, w czasach niebywałego rozwoju technologii medycznej, wywiad i badanie fizykalne pozwalają na właściwe ukierunkowanie procesu diagnostycznego u prawie 90% pacjentów. Badanie kliniczne nie tylko pozostaje podstawą uprawiania medycyny, lecz także pozwala na wytworzenie szczególnej więzi między pacjentem i lekarzem, która niejednokrotnie decyduje o prawidłowym rozpoznaniu czy skuteczności terapii."
prof. dr hab. n. med. Zbigniew Gaciong
dr n. med. Piotr Jędrusik

Wydawca: Termedia Wydawnictwa Medyczne
Typ okładki: okładka miękka
Liczba stron: 418
Wymiary: 10.5 x 18 cm
EAN: 9788379880218
Data wydania: 10-02-2014
Kategorie: nauki ścisłe > medycyna

Cena w sklepie: 106.00 zł

Informacje na tej stronie jest tylko dla odniesienia. Można kupić lub pobrać tę książkę w Internecie - www.swiatksiazki.pl